Ogłoszenia parafialne 24.09.2023

Posted by: KsSzymon
 1. W XXV niedzielę zwykłą serdecznie witamy i pozdrawiamy w toruńskiej Katedrze przybyłych Gości, Przyjaciół i naszych Parafian, dziękujemy Wam za dar wspólnej modlitwy.
 2. Dziś po Mszach świętych zbieramy ofiary do puszek na parafialne dzieło miłosierdzia
  i pomoc potrzebującym. Bóg zapłać za wszelkie złożone ofiary na ten cel.  Wydawanie paczek odbędzie się we wtorek, od godz. 16:00 do 17:00 w Piwnicy pod Świętymi Janami.
 3. Dziś pierwsze spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej i ich rodziców, odbędzie się ono po Mszy świętej o godz. 11:00, spotkanie dla młodzieży do Bierzmowania i ich rodziców także dziś po Mszy świętej o godz. 18:00. Spotkania te odbędą się w Piwnicy pod Świętymi Janami. 
 4. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu w środę wspomnienie Św. Wincentego
  a Paulo, prb., w czwartek wspomnienie Św. Wacława, męcz., w piątek święto Śśw. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała, w sobotę wspomnienie Św. Hieronima, prb.
  i dra Kła.
 5. W tym tygodniu w Piwnicy pod Świętymi Janami odbędą się następujące spotkania:
 6. spotkanie Wspólnoty Krwi Chrystusa w poniedziałek o godz. 17:00;
 7. próby chóru we wtorek i czwartek o godz. 19:00;
 8. spotkanie Klubu Seniora w czwartek o godz. 14:30; 
 9. spotkanie członków Żywego Różańca w sobotę po Mszy świętej porannej
 10. próba scholii parafialnej w sobotę o godz. 9:00, serdecznie zapraszamy nowych członków: dzieci, młodzież i dorosłych;
 11. zbiórka dla Liturgicznej Służby Ołtarza w sobotę o godz. 11:00, zapraszamy również wszystkich chłopców, którzy chcieliby zostać ministrantami i służyć przy ołtarzu,
 12. spotkanie formacyjne dla kandydatów do bierzmowania w niedzielę po Mszy świętej o godz. 18:00.
 13. W sobotę na Mszy świętej o godz. 8:00 modlić się będziemy w intencji ofiarodawców
  i ich rodzin. Natomiast w sobotę o godz. 17:45 czytać będziemy nazwiska zmarłych polecanych w wypominkach rocznych, a o godz. 18:00 Msza święta zbiorowa w ich intencji. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 14. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy miesiąc październik – poświęcony szczególnie Matce Bożej i modlitwie różańcowej. Tą piękną modlitwą prośmy Boga przez orędownictwo Maryi o Boże błogosławieństwo i wszelkie potrzebne łaski dla naszej Ojczyzny, parafii, małżeństw i rodzin. Zapraszamy serdecznie na nabożeństwa różańcowe, które w październiku odprawiać będziemy z dorosłymi i młodzieżą codziennie przed wieczorną Mszą świętą o godz. 17:30. Dzieci szczególnie przygotowujące się do I Komunii Świętej zapraszamy w październiku na różaniec od poniedziałku do piątku na godz. 17:00.
 15. Spotkanie Rady Parafialnej odbędzie się w poniedziałek, 2 października o godz. 19:00 na plebanii.
 16. Zachęcamy do zamawiania intencji Mszy świętych, można je składać dziś po Mszach świętych w zakrystii a w tygodniu w godzinach urzędowania biura parafialnego. 
 17. Tygodnik „Niedziela” można nabyć przed kościołem i w zakrystii.
 18. Wszystkim naszym Parafianom oraz Gościom życzymy dobrej niedzieli oraz obfitości łask w rozpoczynającym się tygodniu. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia. Szczęść Boże!