Ogłoszenia duszpasterskie 01.10.2023

Posted by: KsSzymon
 1. W XXVI niedzielę zwykłą serdecznie witamy i pozdrawiamy w toruńskiej Katedrze przybyłych Gości, Przyjaciół i naszych Parafian, dziękujemy Wam za dar wspólnej Eucharystii.
 2. Rozpoczynamy miesiąc październik – poświęcony szczególnie Matce Bożej i modlitwie różańcowej. Z różańcem w ręku prośmy Pana Boga przez orędownictwo Maryi
  o błogosławieństwo i wszelkie potrzebne łaski dla naszej Ojczyzny, parafii, małżeństw
  i rodzin. Zapraszamy serdecznie na nabożeństwa różańcowe, które  odprawiać będziemy z dorosłymi i młodzieżą codziennie przed wieczorną Mszą świętą o godz. 17:30. Dzieci szczególnie przygotowujące się do I Komunii Świętej zapraszamy na różaniec
  od poniedziałku do piątku na godz. 17:00.
 3. Dziś spotkanie dla młodzieży do Bierzmowania w Piwnicy pod Świętymi Janami
  po Mszy świętej o godz. 18:00. 
 4. Powracamy do sprawowania niedzielnych Mszy świętych kapitulnych o godz. 9:00 przez Kanoników Kapituły Katedralnej Toruńskiej w intencji dobroczyńców kościoła katedralnego oraz za zmarłych kanoników katedralnych.
 5. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu w poniedziałek wspomnienie Śśw. Aniołów Stróżów; w środę wspomnienie św. Franciszka z Asyżu, zak.; w czwartek uroczystość Rocznicy poświęcenia Bazyliki Katedralnej – z tej okazji Mszy świętej o godz. 18:00 przewodniczyć będzie ks. bp Wiesław Śmigiel, zapraszamy wszystkich na tę uroczystość; w piątek wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej; w sobotę wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej.
 6. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne: w pierwszy czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą o powołania kapłańskie i różańcem po nabożeństwie dla dzieci; w pierwszy piątek adoracja Najświętszego Sakramentu
  i różaniec o godz. 17:30. Okazja do spowiedzi świętej w czwartek i piątek od godz. 17:00.
 7. W pierwszą sobotę miesiąca w godzinach przedpołudniowych odwiedzimy chorych
  i starszych parafian z posługą sakramentalną. O godz. 17:00 zapraszamy na nabożeństwo modlitewne do Matki Bożej z Lourdes. W czasie nabożeństwa odmówimy różaniec. Podziękowania i prośby można wrzucać do skarbony, która znajduje się przy figurze Matki Bożej z Lourdes w nawie bocznej od strony południowej.
 8. W tym tygodniu w Piwnicy pod Świętymi Janami odbędą się następujące spotkania:
 9. spotkanie Wspólnoty Krwi Chrystusa w poniedziałek o godz. 17:00;
 10. próba chóru we wtorek o godz. 19:00;
 11. próba scholi parafialnej w sobotę o godz. 9:00, serdecznie zapraszamy nowych członków: dzieci, młodzież i dorosłych;
 12. W przyszłą, drugą niedzielę miesiąca, ofiary przeznaczone będą na cele gospodarcze naszej parafii. Już dziś składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.
 13. W przyszłą niedzielę podczas Mszy świętej o godz. 11:00 dzieciom poświęcimy różańce.
 14. Spotkanie Rady Parafialnej odbędzie się w poniedziałek o godz. 19:00 na plebanii.
 15. Zachęcamy do zamawiania intencji Mszy świętych, można je składać w niedzielę po Mszach świętych w zakrystii a w tygodniu w godzinach urzędowania biura parafialnego.
 16. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Tygodnik „Niedziela” można nabyć przed kościołem i w zakrystii.
 17. W środę przypada 37. rocznica sakry ks. bpa Andrzeja Suskiego oraz 69. rocznica urodzin ks. bpa Józefa Szamockiego. Pamiętajmy w tym dniu o modlitwie w intencji Księży Biskupów.
 18. Wszystkim naszym Parafianom oraz Gościom życzymy dobrej niedzieli oraz obfitości łask w rozpoczynającym się tygodniu. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia. Szczęść Boże!