Ogłoszenia parafialne 12.09.2021

Posted by: KsSzymon

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

BAZYLIKI KATEDRALNEJ

12 WRZEŚNIA 2021

 1. W XXIV Niedzielę zwykłą witamy Gości, Przyjaciół i Parafian dziękujemy za wspólne przeżycie Eucharystii. Dziś wielkie święto dla kościoła w Polsce. Do grona błogosławionych zostają wyniesieni kard. Stefana Wyszyński i matka Elżbieta Czacka. Za chycamy do uczestniczenia w transmisji z tego wydarzenia o godz. 12:00 w telewizji publicznej.
 2. Chcemy poinformować, że jest dużo wolnych intencji na miesiąc wrzesień i październik. Pamiętajmy, że można zamawiać Msze św. nie tylko za zmarłych ale także dziękczynno-błagalne dla rodzin z okazji urodzin, imienin czy rocznic zawarcia małżeństwa. Intencje można składać po Mszy w zakrystii, lub w tygodniu w biurze parafialnym.
 3. W kalendarzu liturgicznym obchodzić będziemy:
  1. w poniedziałek wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła
  1. we wtorek święto Podwyższenia Krzyża.
  1. W środę św. Najświętszej Maryi Panny Bolesnej
  1. W czwartek św. Korneliusza i Cypriana
  1. W sobotę św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona polski
 4. Rozpoczęliśmy tworzenie listy dla dzieci, które w przyszłym roku chcą przystąpić do sakramentu pierwszej komunii oraz dla młodzieży chcącej przystąpić do sakramentu bierzmowania. Zapisać można się w zakrystii, biurze parafialnym lub telefonicznie. Spotkania organizacyjne odbędą się około połowy września.
 5. Tygodnik „Niedziela” nabyć można przed kościołem i w zakrystii.
 6. Po wyjściu z Kościoła zbiórka na długofalowe wsparcie działań Caritas na rzecz migrantów i uchodźców, zarówno w Polsce jak i za granicą. Zbiórka ma związek z pomocą dla naszych braci i sióstr w Afganistanie, którzy bardzo potrzebują naszej pomocy.
 7. Świętującym w tym tygodniu swoje urodziny, imieniny i jubileusze przekazujemy serdeczne życzenia. Wszystkim życzymy błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże!