Ogłoszenia parafialne 05.09.2021

Posted by: KsSzymon

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

BAZYLIKI KATEDRALNEJ

5 WRZEŚNIA 2021

 1. W XXIII Niedzielę zwykłą witamy Gości, Przyjaciół i Parafian dziękujemy za wspólne przeżycie Eucharystii.
 2. W naszej wspólnocie parafialnej witamy diakona Jacka Maćkiewicza pochodzącego z Golubia. Diakon Jacek dekretem biskupa Wiesława Śmigla od 1 września pełni u nas posługę diakona i przygotowuje się do przyjęcia święceń kapłańskich. Otoczmy go naszą życzliwością i modlitwą. Niech ten rok będzie dla niego czasem wzrostu w wierze i miłości.
 3. W kalendarzu liturgicznym obchodzić będziemy: w środę święto NARODZENIA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY.
 4. Tydzień temu zbieraliśmy ofiary na pomoc najuboższym. Wydawanie paczek we wtorek od godz. 17.00 w Piwnicy pod śś. Janami.
 5. W czwartek zapraszamy do kaplicy św. Józefa na nabożeństwo ku czci tego wielkiego patrona. Od tego czwartku będziemy je rozpoczynać o godz. 17:30
 6. W piątek o godz. 17:30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i koronka do Miłosierdzia Bożego.
 7. Mamy wolne intencje Mszy Świętych w przyszłą niedzielę. Intencje można złożyć po Mszy świętej w zakrystii.
 8. Za tydzień w niedzielę będzie miała miejsce wielka uroczystość dla Kościoła i naszego kraju. Do rangi błogosławionych zostaną wyniesieni kard. Stefan Wyszyński oraz Matka Elżbieta Czacka. Z tej okazji zachęcamy do przeżywania tej uroczystości, która będzie transmitowana w telewizji publicznej od godz. 12:00. O godz. 18:00 zapraszamy na Mszę Świętą dziękczynną w naszej katedrze.
 9. Teraz ważna informacja dla dzieci, które chcą w przyszłym roku przystąpić do sakramentu I Komunii Świętej oraz dla młodzieży chcącej przyjąć sakrament bierzmowania. Po Mszy Świętej (w zakrystii) oraz w tygodniu (w Biurze Parafialnym) będzie można zapisywać dzieci klas trzecich szkół podstawowych na przygotowania do I Komunii św. i młodzież klas pierwszych szkół średnich i zawodowych na przygotowania do Bierzmowania. Przypominamy, że zgodnie z instrukcją Księdza Biskupa przygotowanie do tych sakramentów powinno odbywać się w parafii zamieszkania, a nie w parafii, gdzie położona jest szkoła, do której uczęszcza dziecko. Spotkania organizacyjne odbędą się około połowy września.
 10. Tygodnik „Niedziela” nabyć można przed kościołem i w zakrystii.
 11. 11.       Dzieciom i młodzieży oraz wszystkim pracownikom szkół życzymy obfitości Bożych łask w rozpoczętym roku szkolnym. Świętującym w tym tygodniu swoje urodziny, imieniny i jubileusze przekazujemy serdeczne życzenia. Wszystkim życzymy błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże!