Ogłoszenia parafialne 10.03.2024

Posted by: KsSzymon
 1. W IV niedzielę Wielkiego Postu witamy wszystkich Gości, Przyjaciół i Parafian naszej Bazyliki Katedralnej, dziękując za dar wspólnej modlitwy.
 2. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na potrzeby gospodarcze parafii. Za tydzień kolekta na Wyższe Seminarium Duchowne w Toruniu.
 3. Zapraszamy na nabożeństwa pasyjne:
  1. Droga Krzyżowa w każdy piątek o godz. 17.00 – dla dzieci, a po Mszy Św. wieczornej, ok. godz. 18.30 – dla dorosłych i młodzieży;
  1. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę o godz. 17.00.
 4. Spotkanie Rady Parafialnej, Duszpasterskiej i Ekonomicznej odbędzie się w czwartek  
  o godz. 19.00.
 5. W piątek w 15. dzień miesiąca o godz. 18.00 serdecznie zapraszamy na Mszę świętą za Ojczyznę za wstawiennictwem Niepokalanego Serca Maryi i św. Andrzeja Boboli. Pamiętajmy o modlitwie w intencji naszej Ojczyzny i narodu polskiego.
 6. W związku z rodzącą wiele pytań i niepokojów sytuacją społeczną w naszej Ojczyźnie, odpowiadamy na apel przewodniczącego KEP i włączamy się we wspólną modlitwę w ważnych dla naszego kraju intencjach. Zapraszamy na nowennę w intencji Ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania życia ludzkiego. Nowenna będzie mieć miejsce w dniach od 16 do 24 marca po każdej Mszy świętej.
 7. Parafialne rekolekcje wielkopostne rozpoczną się za tydzień, w V niedzielę Wielkiego Postu, czyli 17 marca. Poprowadzi je ks. prof. Krzysztof Krzemiński. Szczegółowy plan rekolekcji dostępny jest w gablocie ogłoszeń, umieszczony na stronie internetowej oraz został wyłożony przy wyjściu z katedry.
 8. Za tydzień w niedzielę po Mszy o godz. 18.00 w kościele spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania.
 9. W zakrystii i biurze parafialnym można odbierać kartki do spowiedzi wielkanocnej.
 10. Tygodnik „Niedziela”  można nabyć przed kościołem i w zakrystii.
 11. Pożegnaliśmy w tym tygodniu śp. Barbarę Rakowską, l. 66. Polecajmy ją Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie…
 12. Pamiętamy w modlitwie o obchodzących urodziny, imieniny i inne rocznice, składając im serdeczne życzenia. Wszystkim życzymy dobrego tygodnia. Szczęść Boże!