Ogłoszenia parafialne 03.03.2024

Posted by: KsSzymon
 1. W III niedzielę Wielkiego Postu witamy wszystkich Gości, Przyjaciół i Parafian naszej Bazyliki Katedralnej, dziękując za dar wspólnej modlitwy.
 2. Dziś przeniesiona z zeszłej niedzieli zbiórka  ofiar do puszek na misyjną działalność Kościoła.
 3. Dziś po Mszy świętej o godz. 18.00 w Piwnicy pod Świętymi Janami spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania.
 4. W kalendarzu liturgicznym w poniedziałek święto Św. Kazimierza Królewicza.
 5. W tym tygodniu przypada  pierwszy czwartek miesiąca,  adoracja Najśw. Sakramentu od godz.17.00 w intencji powołań kapłańskich i zakonnych prowadzona przez kleryków naszego toruńskiego Seminarium. Okazja do spowiedzi od godz. 17:00.
 6. Zapraszamy na nabożeństwa pasyjne:
  1. Droga Krzyżowa w każdy piątek o godz. 17.00 – dla dzieci, a po Mszy Św. wieczornej, ok. godz. 18.30 – dla dorosłych i młodzieży;
  1. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę o godz. 17.00.
 7. Za tydzień, tradycyjnie w drugą niedzielę miesiąca kolekta przeznaczona zostanie na cele gospodarcze parafii. Ofiarodawcom już dziś składamy serdeczne Bóg zapłać.
 8. Trwa czas Komunii św. wielkanocnej, który potrwa do Niedzieli Zesłania Ducha Świętego. Przypominamy o przykazaniach kościelnych mówiących o powinności skorzystania raz w roku z sakramentu pokuty i przyjęcia Komunii Świętej w okresie wielkanocnym. Karteczki do spowiedzi wielkanocnej można odbierać w zakrystii i biurze parafialnym .
 9. Już dziś informujemy, że parafialne rekolekcje wielkopostne rozpoczną się
  w V niedzielę Wielkiego Postu, czyli 17 marca. Poprowadzi je ks. prof. Krzysztof Krzemiński. Szczegółowy plan rekolekcji dostępny będzie za tydzień przy wyjściu z katedry.
 10. Spotkanie Rady Parafialnej, Duszpasterskiej i Ekonomicznej odbędzie się w czwartek 14 marca o godz. 19.00.
 11. Ekstremalne Drogi Krzyżowe już na stałe wpisały się w wielkopostny krajobraz naszej Ojczyzny. Jedna z tegorocznych tras Ekstremalnej Drogi Krzyżowej wyruszy w piątek, 22 marca po Mszy św. o godz. 18.00. Rozpocznie się ona i zakończy w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Toruniu. Szczegóły w Parafii Miłosierdzia Bożego.
 12. Tygodnik „Niedziela”  można nabyć przed kościołem i w zakrystii.
 13. Pożegnaliśmy w tym tygodniu śp. Ewę Matyjasik, l. 65. Polecajmy ją Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie…
 14. Pamiętamy w modlitwie o obchodzących urodziny, imieniny i inne rocznice, szczególnie o wszystkich kobietach z okazji ich piątkowego święta – składając im serdeczne życzenia. Wszystkim życzymy dobrego tygodnia. Szczęść Boże!