Ogłoszenia – Niedziela Palmowa – 28.03. 2021r.

Posted by: KsSzymon
 1. Dziś Niedziela Palmowa, którą rozpoczynamy Wielki Tydzień, doroczny obchód misterium paschalnego Chrystusa. Serdecznie witamy Gości, Przyjaciół i Parafian w toruńskiej Bazylice Katedralnej.
 2. Informujemy, że zgodnie z nowymi obostrzeniami w naszej Katedrze może przebywać 78 osób. Prosimy o zachowanie wskazań sanitarnych, czyli dezynfekcję rąk, noszenie maseczek oraz zajmowania wskazanych miejsc.
 3. Dziś ostatnie nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym o godzinie 17.00.
 4. W naszych przedświątecznych przygotowaniach nie możemy zapomnieć o potrzebujących z naszej parafii. Z tej racji dziś po Mszach świętych zbiórka do puszek na ten cel. Ofiara może stanowić jałmużnę wielkopostną, do której zachęca nas Chrystus. Wydawanie i dostarczanie paczek we wtorek od godz. 16.00 w Piwnicy pod śś. Janami.
 5. Ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego można składać do skrzyni przy wyjściu z Katedry.
 6. Dziś w zakrystii można zgłaszać osoby, które chciałyby skorzystać w swoich domach z przedświątecznej posługi sakramentalnej.
  Ks. Adam odwiedzi chorych w Wielką Środę od godziny 9.00.
 7. W Wielki Czwartek o godz. 10.00 pod przewodnictwem Ks. Biskupa Wiesława Śmigla zostanie odprawiona w Katedrze Msza Krzyżma, podczas której wydelegowani kapłani naszej diecezji odnowią przyrzeczenia kapłańskie oraz zostaną poświęcone oleje do sprawowania sakramentów świętych.
 8. Święte Triduum Paschalne rozpoczniemy w Wielki Czwartek uroczystą Mszą Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00, której przewodniczyć będzie Ks. Biskup Wiesław Śmigiel. Po Mszy św. nastąpi przeniesienie Najśw. Sakramentu do ciemnicy
  i indywidualna adoracja do godz. 22.00.  W tym dniu nie będzie Mszy św. o godz. 8.00!
 1. W Wielki Piątek nie sprawujemy Mszy św. Od godz. 7.00 trwać będzie indywidualna adoracja Najśw. Sakramentu. Liturgia wielkopiątkowa pod przewodnictwem
  Ks. Biskupa Józefa Szamockiego rozpocznie się o godz. 18.00. Po niej nastąpi przeniesienie Najświętszego Sakramentu do grobu i możliwość indywidualnej adoracji do godz. 22.00.
 2. Przypominamy, że w Wielki Piątek obowiązuje post ścisły.
 3. W Wielką Sobotę adoracja przy Grobie Pańskim od godz. 7.00.
 4. Błogosławieństwo pokarmów na stół wielkanocny co godzinę, od godz. 12.00 do 15.00. Z racji pandemii, pokarmy błogosławić będziemy na zewnątrz, wokół Katedry.
 5. Uroczystą celebrację Wigilii Paschalnej, najważniejszej liturgii roku kościelnego, rozpoczniemy w sobotę o godz. 21.00. Przewodniczył jej będzie Ks. Biskup Wiesław Śmigiel. Prosimy o przyniesienie ze sobą świec.
 6. W wielkanocny poranek o godz. 6.00 odprawimy Mszę św. z uroczystości Zmartwychwstania (bez procesji rezurekcyjnej!). Od godz. 9.00 Msze św. sprawowane będą według porządku niedzielnego.
 7. W Poniedziałek Wielkanocny Msze św. sprawowane będą tak jak w każdą niedzielę.
 8. W tym tygodniu okazja do spowiedzi św.:
  • w poniedziałek, wtorek i środę przed Mszami św. o godz. 8.00 i 18.00.
  • w czwartek i piątek od 8.30 do 9.00 i od 16.30 do 17.45,
  • w sobotę od 7.30 do 9.00 i od 17.00 do 19.00.
 9. Biuro parafialne nieczynne będzie w Wielki Czwartek i Wielki Piątek.
 10. W zakrystii można odbierać karteczki do spowiedzi wielkanocnej.
 11. Z racji, że I sobota miesiąca przypada w Wielką Sobotę odwołujemy nabożeństwo Lourdzkie. Zachęcamy do indywidualnych modlitw.
 12. Zachęcamy do lektury tygodnika „Niedziela”, który nabyć można przed kościołem
  i w zakrystii.
 13. W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Karola Penkala, l.80, śp. Janusza Gil, l. 76 i śp. Halinę Belczyńską, l. 81. Polecajmy ich Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…
 14. Z pomocą łaski Bożej wejdźmy w przeżycie tego Wielkiego Tygodnia, abyśmy
  w pełni mogli doświadczyć przechodzenia ze śmierci grzechu do życia w łasce
  i wolności dzieci Bożych.