Ogłoszenia – Niedziela Zmartwychwstania – 4. 04. 2021 r.

Posted by: KsSzymon
 1. Witając w toruńskiej Bazylice Katedralnej naszych Gości, Przyjaciół i Parafian składamy najserdeczniejsze życzenia: by Zwycięzca Śmierci, który w tę Noc uczynił nas wolnymi, pomnażał w nas wiarę prowadzącą do nieba, zapalił światło nadziei kierujące nas po ścieżkach życia, a swoją miłością błogosławił naszym rodzinom, byśmy odważnie świadczyli o Jego Zmartwychwstaniu w dzisiejszym świecie.
 2. Jutro, w Poniedziałek Wielkanocny Msze św. sprawowane będą jak w każdą niedzielę
 3. Serdeczne Bóg zapłać składamy wszystkim, którzy przygotowali naszą Katedrę do przeżywania świąt paschalnych zwłaszcza tym, którzy włączyli się w przygotowanie Ciemnicy i Grobu Pańskiego. Dziękujemy w sposób szczególny ks. Andrzejowi Kuleszy, który jest pomysłodawcą i wykonawcą Grobu Pańskiego.
 4. W roku poświęconemu św. Józefowi w każdy drugi czwartek miesiąca odprawiamy nabożeństwo do św. Józefa. Stąd na godz. 17.00 zapraszamy czcicieli św. Józefa a nade wszystko wszystkich mężczyzn. 
 5. W piątek z racji oktawy Wielkanocy nie obowiązuje post.
 6. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Niedzielę Miłosierdzia rozpoczynającą Tydzień Miłosierdzia. Zbiórka do puszek przed kościołem przeznaczona będzie na cele dobroczynne naszej diecezji, którą połączymy z tradycyjną zbiórką dla najbardziej potrzebujących naszej parafii.
 7. Zachęcamy do lektury tygodnika „Niedziela”, który nabyć można przed kościołem i w zakrystii.
 8. W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Ewę Senderek, l.62. Polecajmy ją Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie…
 9. Zanieście wielkanocne pozdrowienie do starszych i chorych Parafian oraz członków swoich Rodzin. Boże błogosławieństwo niech towarzyszy naszemu świętowaniu
  w Waszych domach. Szczęść Boże!