Ogłoszenia duszpasterskie 17.12.2023

Posted by: KsSzymon
 1. W trzecią niedzielę Adwentu witamy i pozdrawiamy Parafian, Przyjaciół i Gości
  w Bazylice Katedralnej. Bóg zapłać za dar wspólnej modlitwy.
 2. Przed nami ostatni tydzień przygotowań do Uroczystości Bożego Narodzenia. Zapraszamy na Msze święte roratnie, które  odprawiamy w dni powszednie o godz. 6.45, dla dzieci w poniedziałki, środy i piątki o godz. 18.00.
 3. W tym tygodniu w Piwnicy pod Świętymi Janami odbędą się następujące spotkania:
 4. grupy i wspólnoty według ustalonego porządku;
 5. w sobotę o godz. 11.00 spotkanie opłatkowe dla scholii i służby liturgicznej.
 6. W zakrystii i w biurze parafialnym można zgłaszać chorych i starszych parafian do przedświątecznej spowiedzi i Komunii św. Odwiedzimy ich w domach w sobotę
  w godzinach przedpołudniowych.
 7. Przyszła IV Niedziela Adwentu to także dzień Wigilii. Msze święte odprawimy przed południem jak w każdą niedzielę. Nie będzie Mszy świętej o godz. 18.00 !!
  O godz. 22.00 z myślą o rodzinach z dziećmi i osobach starszych, sprawować będziemy Mszę świętą wigilijną. Przed północą zabrzmi dzwon Tuba Dei oraz nastąpi liturgiczne pożegnanie Adwentu. O północy na rozpoczęcie obchodów Bożego Narodzenia zostanie odprawiona Pasterka, której przewodniczyć będzie Ks. Biskup Wiesław Śmigiel.
 8. Przygotowując się do świąt, nie zapomnijmy o tym, co najważniejsze – o oczyszczeniu serca w sakramencie pokuty. W tym tygodniu spowiadamy tradycyjnie 15 minut przed każdą Mszą świętą, a w sobotę od 17.00 do 20.00 z przerwą w czasie Mszy św. o godz. 18.00. Prosimy o nieodkładanie spowiedzi na przyszłą niedzielę.
 9. Przy wyjściu z kościoła na skrzyni wyłożone zostały foldery z planem nabożeństw w okresie Bożego Narodzenia oraz z planem kolęd (wizyt duszpasterskich). Zachęcamy do zabrania ze sobą folderu.  
 10. Do środy pod numerem telefonu zamieszczonym na plakacie w gablocie ogłoszeń (tel. 661 520 766) można zapisywać się na tzw. Wigilię dla samotnych. Odbędzie się ona 24 grudnia.
 11. W środę 20 grudnia o godz. 16.00 na Rynku Nowomiejskim odbędzie się wigilijna wieczerza dla mieszkańców Torunia, przygotowana już po raz 15. przez samorząd miasta Torunia. Mieszkańcy i zaproszeni goście spotkają się, by wspólnie śpiewać kolędy oraz złożyć sobie wzajemnie życzenia. Serdecznie zapraszamy.
 12. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Tygodnik „Niedziela” dostępny przed kościołem i w zakrystii. A w kiosku kościoła można nabyć świece wigilijne Caritas na świąteczny stół. Cena świec: duża – 20 zł, mała – 10 zł. Można też nabyć poświęcone opłatki.
 13. Dziś przypada 87. rocznica urodzin papieża Franciszka, a za tydzień w niedziele swoje 82. urodziny obchodzić będzie ks. Biskup Senior Andrzej Suski. Pamiętajmy o nich w modlitwie.
 14. Wszystkim naszym Parafianom oraz Gościom życzymy dobrej niedzieli oraz obfitości łask w rozpoczynającym się ostatnim tygodniu Adwentu. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia. Szczęść Boże!