Ogłoszenia duszpasterskie – 14. 03. 2021r.

Posted by: KsSzymon
 1. W IV Niedzielę Wielkiego Postu – Niedzielę Laetare, czyli Radości, witamy w toruńskiej Katedrze wszystkich Gości, Przyjaciół
  i Parafian.
 2. Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na kolektę gospodarczą przeznaczone  na potrzeby naszej parafii. Za tydzień kolekta na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Toruniu.
 3. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy w naszej parafii święty czas Rekolekcji Wielkopostnych z Ks. Prymasem Stefanem Kardynałem Wyszyńskim, które poprowadzi dk. prof. Waldemar Rozynkowski. Program rekolekcji wyłożony jest przy wyjściu z Kościoła, a także umieszczony na stronie internetowej naszej parafii.
 4. Zapraszamy na nabożeństwa pasyjne:
  • Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę o godz. 17.00,
  • Droga Krzyżowa w każdy piątek: dla dzieci o godz. 17.15 w piwnicy pod śś. Janami, dla młodzieży i dorosłych po Mszy Św. wieczornej, ok. godz. 18.30.
 5. W zakrystii i biurze parafialnym można odbierać kartki do spowiedzi wielkanocnej.
 6. We wtorek o godzinie 19.00 odbędzie się dodatkowa Msza święta z okazji 25-lecia Szkoły Nowej Ewangelizacji Diecezji Toruńskiej. Mszy Świętej przewodniczyć będzie Ks. Biskup Wiesław Śmigiel.
 7. W piątek 19 marca obchodzimy uroczystość św. Józefa. W ramach obchodów Roku Świętego Józefa w Diecezji Toruńskiej oraz 100-lecia obecności Ojców Redemptorystów w Toruniu, Mszy św. o godzinie 18.00 na toruńskich Bielanach przewodniczyć będzie Ks. Biskup Wiesław Śmigiel. W tym dniu swoje imieniny obchodzi ks. bp Józef Szamocki pamiętajmy o Nim w naszych modlitwach. 
 8. W piątek 19 marca na  godzinę 17.00 zapraszamy na nabożeństwo do św. Józefa. Modlić się będziemy szczególnie w intencji Rodzin naszej parafii
 9. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godzinie 9.00 Ks. Biskup Józef Szamocki udzieli promocji lektoratu i akolitatu klerykom naszego Seminarium Duchownego. Pamiętajmy w modlitwie o naszych alumnach.
 10. Tygodnik „Niedziela” nabyć można przed kościołem i w zakrystii.
 11. W tym tygodniu pożegnaliśmy w naszej wspólnocie śp. Henryka Nicińskiego, l. 73 oraz śp. Jana Welka, l. 68. Wypraszajmy dla nich radość nieba. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…
 12. Wszystkim życzymy dobrej niedzieli oraz obfitości łask w rozpoczynającym
  się tygodniu. Szczęść Boże!