KOŁO PARAFIALNE
STOWARZYSZENIA RODZIN KATOLICKICH
DIECEZJI TORUŃSKIEJ
Logo Stowarzyszenia

 
 
 
 

List Prezydenta Miasta Torunia
do STOWARZYSZENIA RODZIN KATOLICKICH
16.11.2004 r.

 
 

Śpiewajcie Aniołowie, pasterze grajcie Mu,
Kłaniajcie się Królowie, nie zbudźcie Go ze snu!

STOWARZYSZENIE RODZIN KATOLICKICH
Parafia Katedralna św. Janów w Toruniu

        Rodzinne śpiewanie kolęd jest jedną z najpiękniejszych polskich tradycji związanych ze Świętami Bożego Narodzenia. Obyczaj ten wyraża zarówno pragnienie uczczenia przez chrześcijan i wszystkich ludzi dobrej woli tajemnicy narodzin Dzieciątka w Betlejem, jak i potrzebę utrwalania zgody i miłości w polskich rodzinach i w polskim społeczeństwie.

        Gratuluję zatem Stowarzyszeniu Rodzin Katolickich, działającemu przy toruńskiej parafii katedralnej pw. św. Janów, przygotowania tegorocznego, drugiego już Rodzinnego Wieczoru Kolęd. Wydarzenie to jest jedną z tych świątecznych inicjatyw, które wyrastają z wdzięczności dla minionych pokoleń za przekazany nam bezcenny dar polskich kolęd i pastorałek. Wartość tego toruńskiego kolędowania jest tym cenniejsza, iż wspiera go zespół wokalno-instrumentalny "Claritas", odznaczony medalem "Zasłużony dla Diecezji Toruńskiej" i przygotowujący się do jubileuszu 15-lecia swojej działalności, który przypada w 2005 r.

        Życzę uczestnikom Rodzinnego Wieczoru Kolęd oraz wszystkim tym, którzy będą chętnie korzystać z tego śpiewnika w czasie świątecznych spotkań, radosnego przeżywania Świąt Bożego Narodzenia oraz dzielenia się z bliźnimi śpiewem i chlebem.

Prezydent Miasta Torunia

Michał Zaleski          

 
   
 
 
 

Spotkanie założycielskie.
15.02.2004 r.

        W niedzielę 15 lutego 2004r. w Centrum Dialogu Społecznego w obecności ks. proboszcza Marka Rumińskiego odbyło się spotkanie założycielskie parafialnego koła Stowarzyszenia Rodzin Katolickich Diecezji Toruńskiej. W spotkaniu uczestniczyli: pan Bogdan Major - prezes Zarządu SRK DT oraz członkowie Zarządu Oddziału Toruńskiego - pani Maria Major (prezes) oraz pan Jerzy Matyjek (wiceprezes). W spotkaniu wzięło udział 11 parafian - członków założycieli oraz mianowany przez księdza proboszcza opiekun koła - nasz wikary ks. Piotr Roszak. Na spotkaniu wyłonione zostały władze oraz zarząd koła. Prezesem został pan Waldemar Furmanek, w skład zarządu weszli ponadto: pani Małgorzta Nadolska pełniąca funkcję sekretarza oraz pan Bernard Wieczorek - członek zarządu. Wyłoniono również komisję rewizyjną w osobach panów Arkadiusza Błaszkowskiego i Wiesława Żabińskiego.
        Natomiast w ostatni wtorek lutego, tj. 24.02.2004r. odbyło się pierwsze spotkanie formacyjno-organizacyjne Koła. Ustalono na nim, że regularne spotkania będą odbywały się w ostatnie wtorki miesiąca o godz. 19.00 w salce parafialnej przy ul. Kopernika 6, zaś w razie potrzeby Koło spotykać się będzie dodatkowo. Uczestnicy spotkania ustalili również, że na początek swojej działalności nasze Parafialne Koło SRK DT aktywnie włączy się w obsługę liturgii i nabożeństw w katedrze oraz w pomoc przy organizacji i pracach naszej parafialnej "Piwnicy pod śś. Janami".
        Wszystkich chętnych do uczestnictwa w naszym Kole - zarówno rodziny katolickie jak i osoby samotne - bardzo serdecznie zapraszamy na spotkania, które odbywać się będą w ostatnie wtorki miesiąca. Czekamy na wszystkich, którzy chcieliby dzielić się swoimi pomysłami i doświadczeniem oraz na osoby, które chciałyby aktywnie włączyć się w życie naszej wspólnej Parafialnej Rodziny.

Arkadiusz Błaszkowski

 
   
 

© Copyright Marek Gaca 2003-2004. Wszelkie prawa zastrzeżone. 
Uwagi dotyczące działania strony prosimy kierować do
Webmastera
Strony zoptymalizowane dla rozdzielczości 800 x 600