Ogłoszenia parafialne 31.03.2024

Posted by: KsSzymon
 1. Witając w toruńskiej Bazylice Katedralnej naszych Gości, Przyjaciół i Parafian składamy najserdeczniejsze życzenia: by Zmartwychwstały Chrystus pomnażał w nas wiarę prowadzącą do nieba, zapalił światło nadziei kierujące nas po ścieżkach życia, a swoją miłością błogosławił naszym rodzinom, byśmy odważnie świadczyli o Jego Zmartwychwstaniu w dzisiejszym świecie.
 2. Jutro, w Poniedziałek Wielkanocny Msze św. sprawowane będą jak w każdą niedzielę. Zachęcamy, by także w czasie oktawy wielkiej nocy gromadzić się na Eucharystii i słuchać Słowa Bożego.
 3. Serdeczne Bóg zapłać składamy wszystkim, którzy przygotowali naszą Katedrę
  do przeżywania świąt paschalnych zwłaszcza tym, którzy włączyli się
  w przygotowanie Ciemnicy i Grobu Pańskiego. Dziękujemy w sposób szczególny
  ks. Andrzejowi Kuleszy, który jest pomysłodawcą i wykonawcą grobu Pańskiego,  naszym kościelnym – p. Stanisławowi i p. Tadeuszowi, a także tym którzy zadbali o boczne ołtarze.
 4. W środę o godz. 17.00 w Piwnicy pod Świętymi Janami katecheza dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej. Natomiast rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej zapraszamy na spotkanie do Piwnicy pod Świętymi Janami w niedzielę 14 kwietnia po Mszy świętej o godz. 11.00.
 5. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne:
 6. w pierwszy czwartek i piątek adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi świętej od godz. 17.00,
 7. chorych z posługą sakramentalną odwiedzimy w sobotę,
 8. w sobotę o godz. 17.00 zapraszamy na nabożeństwo do Matki Bożej z Lourdes, podziękowania i prośby można wrzucać do stągwi przy figurze Matki Bożej.
 9. W piątek z racji oktawy Wielkanocy nie obowiązuje post.
 10. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Zbiórka do puszek przed kościołem przeznaczona będzie na cele dobroczynne naszej diecezji.
 11. Zachęcamy do lektury tygodnika „Niedziela”, który nabyć można przed kościołem
  i w zakrystii.
 12. W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Piotra Sekleckiego, l. 73. Polecajmy go Miłosierdziu Bożemu: Dobry Jezu a nasz Panie…
 13. Zanieście wielkanocne pozdrowienie do starszych i chorych Parafian oraz członków swoich Rodzin. Boże błogosławieństwo niech towarzyszy naszemu świętowaniu
  w Waszych domach. Szczęść Boże!