Ogłoszenia parafialne 19.11.2023

Posted by: KsSzymon
 1. W XXXIII niedzielę zwykłą serdecznie witamy i pozdrawiamy w toruńskiej Katedrze przybyłych Gości, Przyjaciół i naszych Parafian. Bóg zapłać za dar wspólnoty modlitwy. Dziś obchodzimy VII Światowy Dzień Ubogich pod hasłem: „Nie odwracaj twarzy od żadnego biedaka” (Tb 4,7). Dzień ubogich – jak uczy Papież Franciszek – jest okazją aby rozpoznać prawdziwe potrzeby naszych braci, zarówno te materialne jak i duchowe. Niech nasze serca zawsze wpatrują się w ludzkie i Boskie oblicze Pana Jezusa. 
 2. W imieniu moderatorów i kleryków Wyższego Seminarium Duchownego naszej Diecezji składamy Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary składane na kolektę.
 3. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu:
 4. w poniedziałek wspomnienie Św. Rafała Kalinowskiego, prb.;
 5. we wtorek Ofiarowanie Najśw. Maryi Panny;
 6. w środę wspomnienie Św. Cecylii, dz. i męcz.;
 7. w piątek wspomnienie Śśw. Męcz. Andrzeja Dung-Lac prb. i Tow.;
 8. W tym tygodniu w Piwnicy pod Świętymi Janami odbędą się następujące spotkania:
 9. dziś katecheza dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania po Mszy świętej wieczornej;
 10. Wspólnota Krwi Chrystusa w poniedziałek o godz. 17.00;
 11. Wspólnota Żywego Różańca w sobotę po Mszy o godz. 8.00.
 12. W sobotę o godz. 8.00 Msza święta sprawowana będzie w intencji ofiarodawców i ich rodzin, a o godz. 17.45 czytać będziemy nową listę z nazwiskami zmarłych polecanych w wypominkach rocznych, a następnie Msza święta w intencji tych zmarłych. 
 13. W przyszłą niedzielę przeżywamy uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, po Mszy świętej o godz. 12.30 odprawianej jak zwykle w ostatnią niedzielę miesiąca
  w języku łacińskim, odmówimy przed Najświętszym Sakramentem litanię do Najśw. Serca Jezusowego z aktem poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi, za spełnienie tej praktyki można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 14. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek dla najbardziej potrzebujących z naszej parafii. Wydawanie paczek we wtorek 28 listopada od godz. 16.00 do 17.00 w Piwnicy pod Świętymi Janami. Część ofiar ze zbiórki przeznaczona zostanie na sfinansowanie szkoleń zawodowych dla kobiet na Filipinach w ramach projektu Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie, do którego przystąpiła nasza diecezja. Zbiórkę ofiar na te cele serdecznie polecamy Waszej ofiarności.
 15. Informujemy, że od pierwszej niedzieli Adwentu, czyli w tym roku od 3 grudnia nie będziemy odprawiać w Katedrze Mszy  świętej o godz. 7.30. Zatem od 3 grudnia pierwszą Mszą świętą w niedziele i dni świąteczne będzie Eucharystia o godz. 9.00.
 16. W sobotę odbędą się obchody ku czci św. Cecylii – patronki muzyki kościelnej, które rozpoczną się Mszą świętą w naszej Katedrze o godz. 10.30. Po Mszy świętej recital organowy. Przy tej okazji już dziś chcemy serdecznie podziękować i złożyć życzenia
  p. Dawidowi – naszemu organiście i dyrygentowi chóru Schola Cathedralis Thoruniensis i wszystkim chórzystom oraz p. Jackowi oraz dzieciom, młodzieży
  i wszystkim pozostałym członkom naszej scholi.
 17. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Tygodnik „Niedziela” można nabyć przed kościołem i w zakrystii.
 18. Wszystkim naszym Parafianom oraz Gościom życzymy dobrej niedzieli oraz obfitości łask w rozpoczynającym się tygodniu. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia. Szczęść Boże!