Ogłoszenia parafialne 17.03.2024

Posted by: KsSzymon
 1. W V niedzielę Wielkiego Postu witamy wszystkich Gości, Przyjaciół i Parafian naszej Bazyliki Katedralnej, dziękując za dar wspólnej modlitwy.
 2. Dziś rozpoczęliśmy nasze parafialne rekolekcje wielkopostne. Serdecznie witamy ks. prof. Krzysztofa Krzemińskiego. Nauki rekolekcyjne w poniedziałek, wtorek i środę podczas Mszy świętej o godz. 9.00 !!  i 18.00. Jutro dzień spowiedzi świętej. We wtorek po Mszy świętej wieczornej nabożeństwo Drogi Krzyżowej. W środę przed Mszą świętą wieczorną
  o godz. 17.45 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Zachęcamy do gorliwego uczestnictwa w naszych rekolekcjach. Kolekta zbierana w środę będzie wyrazem naszej wdzięczności za głoszone przez Księdza Rekolekcjonistę słowo. Szczegółowy plan rekolekcji dostępny jest w gablocie ogłoszeń, umieszczony na stronie internetowej oraz został wyłożony przy wyjściu z katedry.
 3. Zapraszamy na nowennę w intencji Ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania życia ludzkiego. Nowenna rozpoczęła się 16 marca i potrwa do 24 marca odmawiana po każdej Mszy świętej.
 4. Dziś po Mszy o godz. 18.00 w kościele spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania.
 5. W kalendarzu liturgicznym we wtorek przeżywać będziemy uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP. To dzień modlitw za mężczyzn i ojców oraz ich misję w Kościele, rodzinie i świecie. Tego dnia przypada również jedenasta rocznica inauguracji pontyfikatu Papieża Franciszka oraz imieniny Księdza Biskupa Józefa Szamockiego. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach.
 6. W piątek odbędzie się Droga Krzyżowa ulicami miasta pod przewodnictwem Księdza Biskupa Wiesława Śmigla. Początek nabożeństwa o godz. 17.00 w Kościele Garnizonowym, a zakończenie Mszą świętą w Katedrze. Z racji Drogi Krzyżowej ulicami miasta nie będzie osobnych nabożeństw w naszym kościele.
 7. W przyszłą sobotę o godz. 16.00 Ksiądz Biskup Józef Szamocki udzieli naszej młodzieży
  i dorosłym kandydatom z diecezji Sakramentu Bierzmowania. Spowiedź dla kandydatów, świadków i rodzin w sobotę o godz. 10.00.
 8. Przyszła niedziela to już ostatnia niedziela w Wielkim Poście, tzw. Niedziela Palmowa. Poświęcenie palm podczas każdej Mszy świętej. Uczestników Mszy świętej o godz. 11.00 prosimy o zebranie się przy pomniku św. Jana Pawła II na placu przykatedralnym. Stamtąd wejdziemy do świątyni w uroczystej procesji wspominając wjazd Jezusa do Jerozolimy.
 9. W sobotę, 23 marca od godz. 16.00, w kaplicy Centrum Pielęgnacji Caritas Diecezji Toruńskiej (ul. kard. Wyszyńskiego 7/9 w Toruniu) odbędzie się wielkopostny wieczór skupienia dla pracowników służby zdrowia.
 10. W zakrystii i biurze parafialnym można odbierać kartki do spowiedzi wielkanocnej.
 11. Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na kolektę przeznaczone na potrzeby toruńskiego seminarium.
 12. Tygodnik „Niedziela”  można nabyć przed kościołem i w zakrystii.
 13. Pożegnaliśmy w tym tygodniu śp. Alicję Pras, l. 73 oraz śp. Andrzeja Murij, l. 85. Polecajmy zmarłych Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie…
 14. Pamiętamy w modlitwie o obchodzących urodziny, imieniny i inne rocznice, składając im serdeczne życzenia. Wszystkim życzymy dobrego tygodnia . Szczęść Boże!