Ogłoszenia parafialne 14.04.2024

Posted by: KsSzymon
 1. W Niedzielę Biblijną i w rozpoczynającym się Tygodniu Biblijnym witamy
  w toruńskiej Bazylice Katedralnej naszych Gości, Przyjaciół i Parafian. Dziś Narodowe Czytanie Pisma Świętego. Zachęcamy do lektury Pisma Świętego, szczególnie tekstów Dziejów Apostolskich, których treści poświęcone są tajemnicy Kościoła jako Wspólnoty Bożej. Przypominamy, że obecny rok kościelny
  i duszpasterski przeżywamy pod hasłem „Uczestniczymy we wspólnocie Kościoła”. Dziś także państwowe święto Chrztu Polski. Niech rozważanie tekstów biblijnych umacnia naszą wiarę i przypomina o chrześcijańskich  korzeniach naszego Narodu.  
 2. Bóg zapłać za ofiary składane dziś na cele gospodarcze Parafii.
 3. Dziś po Mszy św. o godz. 11.00 zapraszamy rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej na spotkanie do Piwnicy pod Świętymi Janami.
 4. Jutro, tj. w poniedziałek, w 15. dzień miesiąca o godz. 18.00 serdecznie zapraszamy na Mszę świętą za Ojczyznę za wstawiennictwem Niepokalanego Serca Maryi
  i św. Andrzeja Boboli. Pamiętajmy o modlitwie w intencji naszej Ojczyzny i narodu polskiego.
 5. W środę o godz. 17.00 w Piwnicy pod Świętymi Janami kolejna katecheza dla dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii świętej.
 6. W kwietniu są jeszcze wolne intencje Mszy  świętych. Zachęcamy do zamawiania intencji i do uczestnictwa w Eucharystii, aby wypraszać u Pana Boga potrzebne łaski dla żywych bądź zmarłych.
 7. Zachęcamy do lektury tygodnika „Niedziela”, który nabyć można przed kościołem
  i w zakrystii.
 8. Solenizantów i jubilatów tego tygodnia otaczamy modlitwą, przekazując
  im najserdeczniejsze życzenia. Wszystkim życzymy dobrego tygodnia. Szczęść Boże.