Ogłoszenia parafialne 07.04.2024

Posted by: KsSzymon
 1. W Niedzielę Bożego Miłosierdzia witamy w toruńskiej Bazylice Katedralnej naszych Gości, Przyjaciół i Parafian.
 2. Dziś z racji Święta Miłosierdzia Bożego o godz. 15:00 zapraszamy do wspólnej modlitwy Koronką do Miłosierdzia Bożego. Jest to szczególny czas łaski w godzinie śmierci Jezusa Chrystusa, który zmartwychwstał i pragnie udzielać nam wielu darów.
 3. W to dzisiejsze święto rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia. Najważniejszym celem każdego takiego tygodnia jest promocja i kształtowanie wyobraźni miłosierdzia.
  W tym roku przyświeca nam hasło: „…każdy miłujący Tego, który dał życie, miłuje również tego, kto życie od Niego otrzymał” (1J 5, 1).
 4. Bóg zapłać za ofiary składane do puszek przy wyjściu z kościoła – przeznaczone są one na cele dobroczynne Caritas diecezji toruńskiej. Wydawanie paczek dla potrzebujących z naszej parafii we wtorek w Piwnicy pod Świętymi Janami
  w godzinach od 16.00 do 17.00.
 5. W poniedziałek obchodzić będziemy przeniesioną uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to także Dzień Świętości Życia. Msza święta o godz. 18.00 sprawowana będzie pod przewodnictwem Księdza Biskupa Wiesława Śmigla. Podczas Mszy świętej będzie możliwość przystąpienia do dzieła Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.
 6. W środę o godz. 17.00 w Piwnicy pod Świętymi Janami kolejna katecheza dla dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii Świętej.
 7. Za tydzień druga niedziela miesiąca, kolekta tradycyjnie przeznaczona będzie na cele gospodarcze naszej parafii. Już dziś składamy serdeczne Bóg zapłać za wszystkie ofiary.
 8. Zachęcamy do lektury tygodnika „Niedziela”, który nabyć można przed kościołem
  i w zakrystii.
 9. Solenizantów i jubilatów tego tygodnia otaczamy modlitwą, przekazując
  im najserdeczniejsze życzenia. Wszystkim życzymy dobrego tygodnia. Szczęść Boże.