Ogłoszenia parafialne 05.05.2024

Posted by: KsSzymon
 1. W VI Niedzielę Wielkanocy witamy w toruńskiej Bazylice Katedralnej naszych Gości, Przyjaciół i Parafian.
 2. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu obchodzimy:
 3. w poniedziałek święto Śśw. Apostołów Filipa i Jakuba Młodszego;
 4. w środę uroczystość Św. Stanisława, bpa i męcz., gł patr. Polski.
 5. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy uroczystość I Komunii Św. dzieci naszej parafii. Ostatnie próby odbędą się w poniedziałek i w środę o godz. 17.00. Nabożeństwo pokutne i spowiedź dla dzieci, a następnie ich rodzin,  w sobotę
  o godz. 10:00.
 6. Natomiast za dwa tygodnie, w niedzielę, 19 maja, podczas Mszy św. o godz. 11.00 pierwsza rocznica dla dzieci, które w 2023 roku po raz pierwszy przystąpiły do Komunii św. Spotkanie dla dzieci i okazja do spowiedzi św. w sobotę, 18 maja
  o godz. 10.00.
 7. Nabożeństwa majowe odprawiamy codziennie o godz. 17.30. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 8. Kolekta przyszłej niedzieli zostanie przeznaczona na cele gospodarcze parafii.
  Już dziś składamy serdeczne Bóg zapłać za wszelkie ofiary.
 9. W maju są wolne intencje Mszy świętych (także w uroczystość Bożego Ciała). Zachęcamy do składania intencji po Mszy św. w zakrystii lub w tygodniu w biurze parafialnym.
 10. Dziś swoją diakońską posługę w naszej parafii kończy diakon Dawid Szczodrowski, który 25 maja przyjmie święcenia kapłańskie. Dziękujemy za piękną posługę życząc obfitości Bożych łask i opieki Matki Bożej. Naszą wdzięczność będziemy wyrażać Księdzu Dawidowi podczas Mszy świętej z błogosławieństwem prymicyjnym, którą odprawi w Katedrze w niedzielę 2 czerwca o godz. 11.00.
 11. Dziś o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza święta w intencji Radnych Miasta Torunia, pracowników instytucji miejskich i Pana Prezydenta Michała Zaleskiego. Natomiast we wtorek na Mszy świętej o godz. 8.00 modlić się będziemy za miasto Toruń i jego mieszkańców, Radnych Miasta i Pana Prezydenta Pawła Gulewskiego. Serdecznie zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy.
 12. Zachęcamy do lektury tygodnika „Niedziela”, który nabyć można w zakrystii.
 13. Solenizantów i jubilatów tego tygodnia otaczamy modlitwą, przekazując
  im najserdeczniejsze życzenia. Wszystkim życzymy dobrego tygodnia. Szczęść Boże.