Ogłoszenia parafialne 03.10.2021

Posted by: KsSzymon

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

BAZYLIKI KATEDRALNEJ

3 października 2021

 1. Witamy w toruńskiej Katedrze Gości, Przyjaciół i Parafian dziękując za wspólne przeżycie XXVII Niedzieli Zwykłej.
 2. W kalendarzu liturgicznym obchodzić będziemy:
  1. w poniedziałek wspomnienie św. Franciszka z Asyżu
  1. w środę św. Faustyny Kowalskiej
  1. w czwartek Najświętszej Maryi Panny Różańcowej
 3.  Jutro przypada  35-ta rocznica sakry biskupiej Księdza Biskupa Seniora Andrzeja Suskiego oraz 67-ta rocznica urodzin Księdza Biskupa Józefa Szamockiego. Pamiętajmy w modlitwie o naszych Pasterzach!
 4. We wtorek świętujemy rocznicę poświęcenia naszego kościoła. Zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 18:00, której przewodniczyć będzie bp Wiesław Śmigiel.
 5. W pierwszy czwartek miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą o powołanie kapłańskie i różańcem ok. godz. 17.15, zaraz po różańcu dla dzieci.
 6. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe, które odprawiamy z dorosłymi i młodzieżą codziennie przed wieczorną Mszą św. o godz. 17.30. Dzieci zapraszamy
  od poniedziałku do piątku na godz. 17.00. Objawiając się w Polsce, w Gietrzwałdzie, Matka Boża poleciła: «Życzę sobie, abyście codziennie odmawiali różaniec». Zapewniała, że łaski wyproszone przez tę modlitwę będą zbawienne i doprowadzą ludzi do szczęścia w niebie!
 7. W przyszłą, drugą niedzielę miesiąca, kolekta gospodarcza. Bóg zapłać za ofiary jakie złożycie.
 8. Także w przyszłą niedzielę przeżywać będziemy kolejny Dzień Papieski. Przy wyjściu z kościoła przez cały dzień zbierane będą ofiary na papieski fundusz Dzieło Nowego Tysiąclecia. Za nie już teraz dziękujemy w imieniu młodzieży
  z niezamożnych rodzin i małych miejscowości.
 • W tym tygodniu zapraszamy do Piwnicy pod śś. Janami na następujące spotkania:
 • W piątek o godz. 19:30 spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania
  • w sobotę o godz. 9:30 zbiórka Liturgicznej Służby Ołtarza.
  • W sobotę o godz. 10:30 spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I komunii
 • Tygodnik „Niedziela” do nabycia przed kościołem i w zakrystii.
 • Pożegnaliśmy w tym tygodniu w naszej wspólnocie parafialnej śp. Zbigniewa Porusiewicz  l. 72, Władysławę Zdrojewską l. 96 oraz Krzysztofa Żołnieżewicza l. 40 Polecajmy ich Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…
 • Wszystkim naszym Parafianom i Gościom życzymy radosnej i przeżytej w gronie rodzinnym niedzieli oraz błogosławionego tygodnia. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia.