Ogłoszenia duszpasterskie 8 marca 2020

Posted by: KsSzymon
 1. Witamy Gości, Przyjaciół i Parafian naszej Bazyliki Katedralnej przeżywających w naszej toruńskiej Katedrze Mszę św. w II Niedzielę Wielkiego Postu.
 2. Bóg zapłać za ofiary składane dziś na kolektę gospodarczą i te zbierane do puszek przy wyjściu z kościoła przeznaczone na misyjne dzieła Kościoła.
 3. Zapraszamy na nabożeństwa pasyjne:
  • Droga Krzyżowa w każdy piątek: o godz. 17.15 dla dzieci, a po Mszy Św. wieczornej, ok. godz. 18.30, dla dorosłych i młodzieży,
  • Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę o godz. 17.00.
 4. W zakrystii i biurze parafialnym można odbierać kartki do spowiedzi wielkanocnej.
 5. W tym tygodniu zapraszamy do Piwnicy pod śś. Janami na następujące spotkania:
  • w poniedziałek o godz. 19.30 posiedzenie Rad Parafialnych,
  • we wtorek i czwartek o godz. 19.00 próba chóru Schola Catheralis Thoruniensis,
  • w sobotę o godz. 9.00 próba scholi dziecięco-młodzieżowej,
  • w sobotę o godz. 10.00 zbiórka Liturgicznej Służby Ołtarza,
  • w przyszłą niedzielę po Mszy św. wieczornej spotkanie rodziców kandydatów do Bierzmowania.
 6. Zapraszamy do uczestnictwa w uroczystościach beatyfikacyjnych Kardynała Stefana Wyszyńskiego, które odbędą się 7 czerwca w Warszawie. Chętni z naszej parafii mogą zapisywać się w parafii Wniebowzięcia NMP. Koszt przejazdu to 50 zł. 
 7. Ogłoszenie Konferencji Episkopatu Polski: Serdecznie zachęcamy do obejrzenia filmu „Zieja”, który 13 marca wchodzi do kin. To film o niezwykłym kapłanie, kapelanie wojny polsko-rosyjskiej w 1920 roku, naczelnym kapelanie Szarych Szeregów w czasie Powstania Warszawskiego i współzałożycielu KORu, inwigilowanym przez służbę bezpieczeństwa PRL. Film ukazuje najważniejsze wydarzenia w historii Polski wieku XX, w tym rolę Kościoła, bez którego nie bylibyśmy wolnym krajem.
 8. Tygodnik „Niedziela” nabyć można przed kościołem i w zakrystii.
 9. Pożegnaliśmy w tym tygodniu w naszej świątyni śp. Annę Janiec, l. 91. Polecajmy ją Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie…
 10. Pamiętamy w modlitwie o obchodzących urodziny, imieniny i inne rocznice składając im serdeczne życzenia. Wszystkim życzymy dobrego tygodnia. Szczęść Boże!