Ogłoszenia duszpasterskie 6 września 2020

Posted by: KsSzymon
 1. Dziś XXIII Niedziela Zwykła. Witamy Gości, Przyjaciół i Parafian w toruńskiej Bazylice Katedralnej.
 2. Od dzisiejszej niedzieli w zakrystii a w tygodniu w Biurze Parafialnym można zapisywać dzieci klas trzecich szkół podstawowych na przygotowania do I Komunii św. i młodzież klas pierwszych szkół średnich i zawodowych na przygotowania do Bierzmowania. Przypominamy, że zgodnie z instrukcją Księdza Biskupa przygotowanie do tych sakramentów powinno odbywać się w parafii zamieszkania, a nie w parafii, gdzie położona jest szkoła, do której uczęszcza dziecko. Termin spotkania organizacyjnego zostanie podany za tydzień.
 3. Członków Rady Parafialnej zapraszamy na zebranie, które odbędzie się we wtorek 15 września po Mszy św. wieczornej w plebanii.
 4. Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona zostanie – jak w każdą II niedzielę miesiąca – na kontynuowanie prac remontowo-konserwatorskich w naszej parafii. Już dziś za wszelkie wsparcie – za składane ofiary i modlitwy w intencji naszej parafii –składamy serdeczne Bóg zapłać!
 5. Jest jeszcze dużo wolnych intencji na ten tydzień (także na Msze św. wieczorne). Można je składać dziś po Mszach św. w zakrystii bądź w tygodniu w Biurze Parafialnym.
 6. W kalendarzu liturgicznym obchodzić będziemy:
  • we wtorek Narodzenie Najświętszej Maryi Panny.
 7. Tygodnik „Niedziela” nabyć można przed kościołem i w zakrystii.
 8. W tym tygodniu w naszej świątyni pożegnaliśmy śp. Wojciecha Misztal, l. 68. Prośmy dla niego o łaskę nieba. Dobry Jezu, a nasz Panie…
 9. Obchodzącym w tym tygodniu urodziny i imieniny przekazujemy zapewnienie o naszej życzliwości i modlitwie. Wszystkim życzymy błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże!