OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 6 SIERPNIA 2023

Posted by: KsSzymon
 1. Dzisiejszą niedziele przeżywamy jako święto Przemienienia Pańskiego. Witamy w toruńskiej Bazylice Katedralnej Gości, Przyjaciół i Parafian. Szczególnie pozdrawiamy wszystkich urlopowiczów odwiedzających Toruń życząc dobrego i bezpiecznego wypoczynku.
 2. W kalendarzu liturgicznym obchodzić będziemy:
   We wtorek wspomnienie św. Dominika.
   W środę święto Teresy Benedykty od Krzyża, Patronki Europy,
   w czwartek święto św. Wawrzyńca,
   w piątek św. Klary z Asyżu,
 3. We wtorek po mszy św. o godz.8:00 nowenna do św. Antoniego , w środę po porannej i wieczornej mszy św. nowenna do MB Nieustającej Pomocy a w piątek o godz.17:30 Koronka do Miłosierdzia Bożego. Zapraszamy do uczestnictwa w Tych nabożeństwach.
 4. Kolekta w przyszłą II Niedzielę miesiąca tradycyjnie będzie przeznaczona na cele gospodarcze naszej parafii. Polecamy ją Waszej ofiarności.
 5. W ramach programu „ Ochrona Zabytków” nasza parafia uzyskała dofinansowanie na prace konserwatorskie przy posadzkach w naszej świątyni. W pierwszym etapie rozpoczniemy prace konserwatorskie w 3 kaplicach: NSPJ, św. Stanisława Kostki i MBN Pomocy.
 6. Tygodnik „Niedziela” nabyć można przed kościołem i w zakrystii.
 7. Pożegnaliśmy w tym tygodniu w naszej wspólnocie parafialnej śp. Iwonę Dziemianowską l.61. Polecajmy ją Bożemu miłosierdziu. Dobry Jezu, a nasz Panie…
 8. Obchodzącym w tym tygodniu urodziny i imieniny czy jubileusze przekazujemy zapewnienie o naszej życzliwości i modlitwie. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli i całego tygodnia. Szczęść Boże!