OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 6 MARCA 2022

Posted by: KsSzymon
 1. Rozpoczęliśmy czas Wielkiego Postu. Witamy Gości, Przyjaciół i Parafian naszej Bazyliki Katedralnej. Wzbudźmy w sobie wielkie pragnienie owocnego przeżycia tego czasu. Taką okazję dają nam umartwienia, wyrzeczenia, dobre postanowienia.
 2. Zapraszamy na nabożeństwa pasyjne:
  1. Gorzkie Żale z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i kazaniem pasyjnym
   w każdą niedzielę o godz. 17.00,
  1. Droga Krzyżowa w każdy piątek: dla dzieci o godz. 17.00, dla młodzieży
   i dorosłych po Mszy Św. wieczornej, ok godz. 18.30,
  1. za udział w nabożeństwach wielkopostnych można uzyskać odpust zupełny.
 3. Wraz ze Środą Popielcową rozpoczął się czas Komunii św. wielkanocnej, który potrwa aż do Niedzieli Zesłania Ducha Św. Przypominamy o przykazaniach kościelnych mówiących o powinności skorzystania raz w roku z sakramentu pokuty
  i przyjęcia Komunii św. w okresie wielkanocnym. Karteczki do spowiedzi wielkanocnej można będzie od przyszłej niedzieli odbierać w zakrystii i biurze parafialnym.
 4. W tym tygodniu zapraszamy do Piwnicy pod śś. Janami na następujące spotkania:
  1. w sobotę na godz. 9.00 schola
  1. o godz. 10.00 Liturgiczna Służba Ołtarza.
 5. Przyszła, druga niedziela Wielkiego Postu, to tzw. niedziela Ad gentes. Będziemy modlić się w intencjach misyjnych. Ofiary, które zbierane będą do puszek przy wyjściu z kościoła przeznaczonezostaną na misyjne dzieła Kościoła. Kolekta tej niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii.
 6. Tygodnik „Niedziela” nabyć można przed kościołem i w zakrystii.
 7. W tym tygodniu pożegnaliśmy w naszej wspólnocie śp. Krzysztofa Borszewskiego, l. 58, oraz Alicję Szamotulską (siostrę Damianę) , l. 46.Wypraszajmy dla niech radość nieba. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…
 8. Pamiętamy w modlitwie w tym tygodniu o obchodzących urodziny, imieniny i inne rocznice, szczególnie o wszystkich kobietach z okazji ich wtorkowego święta – składając im serdeczne życzenia. Wszystkim życzymy dobrego tygodnia. Szczęść Boże!