Ogłoszenia duszpasterskie 5 stycznia 2020

Posted by: KsSzymon
 1. W II Niedzielę po Bożym Narodzeniu witamy w toruńskiej Katedrze naszych Parafian, Gości i Przyjaciół.
 2. Jutro przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, zwana w polskiej tradycji świętem Trzech Króli. Wszyscy wierni zobowiązani są do uczestnictwa we Mszy św.
 3. Jutro Msze św. sprawować będziemy według porządku niedzielnego. Eucharystii o godz. 11.00 rozpoczynającej coroczny Orszak Trzech Króli przewodniczyć będzie Ksiądz Biskup Wiesław Śmigiel. Na zakończenie każdej Mszy św. pobłogosławimy kadzidło i kredę dla oznaczenia naszych mieszkań.
 4. Ten dzień to także Misyjny Dzień Dzieci. W modlitwie będziemy pamiętać o misjach i misjonarzach. Kolektę przeznaczymy także na cele misyjne.    
 5. Jutro na godz. 19.00 do Piwnicy pod śś. Janami zapraszamy na spotkanie opłatkowe członków Rad Parafialnych.
 6. W piątek o godz. 10.00 pod przewodnictwem Księdza Biskupa Wiesława Śmigla zostanie odprawiona Msza św. z okazji 100-lecia powrotu Pomorza do Polski. 
 7. Trwa wizyta duszpasterska, zwana kolędą. Kolędujemy w sobotę, niedzielę i w uroczystość Trzech Króli od 15.00 do 20.30, a od poniedziałku do piątku od 16.00 do 21.00.
  Plan kolęd w tym tygodniu przedstawia się następująco:
 • dziś – ul. Bydgoska 33-43, Matejki 5-9 i Stroma,
 • jutro, w poniedziałek – ul. Rabiańska, Pl. Rapackiego i Pod Krzywą Wieżą,
 • we wtorek – ul. Bankowa i Most Pauliński,
 • w środę – ul. Łazienna,
 • w czwartek – ul. Piekary i Różana,
 • w piątek – ul. Świętego Ducha, Chełmińska i Rynek Staromiejski, 
 • w sobotę – ul. Mostowa, Ciasna i Szeroka,
 • w niedzielę – ul. Kopernika, Fosa Staromiejska, Franciszkańska i Panny Marii.
 1. Kolęda dodatkowa dla rodzin, które nie mogły przyjąć wizyty w dniu odwiedzin na swojej ulicy odbędzie się w czwartek, 16 stycznia. Można się zgłaszać dziś po Mszach św. lub w biurze parafialnym w godzinach urzędowania.
 2. Ofiary przyszłej niedzieli przeznaczone będą na cele gospodarcze naszej parafii. Już dziś składamy za nie serdeczne Bóg zapłać.
 3. Diecezjalny duszpasterz nauczycieli zaprasza nauczycieli na spotkanie noworoczne i wspólne kolędowanie, które odbędzie się we wtorek, 7 stycznia o godz. 18.00 w kaplicy szkolnej w parafii św. Józefa (u oo. Redemptorystów).
 4. Przekazujemy wszystkim świętującym w tym tygodniu urodziny, imieniny i inne rocznice najserdeczniejsze życzenia. Wszystkim życzymy błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże!