Ogłoszenia duszpasterskie

Posted by: KsSzymon
 1. Świętując XXIII Niedzielę Zwykłą serdecznie witamy i pozdrawiamy w toruńskiej Katedrze przybyłych Gości, Przyjaciół i naszych Parafian, dziękując za dar wspólnie przeżytej Eucharystii.
 2. Dziś w Polsce przeżywamy Dzień  Środków Społecznego Przekazu, a także rozpoczyna się XIII Tydzień Wychowania i kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież
  i wychowawców. Zapraszamy do wspólnej modlitwy – niech będzie ona wyrazem naszej troski o dobro młodego pokolenia.
 3. Dziś w Markowej na Podkarpaciu o godz. 10:00 będzie miała miejsce beatyfikacja Rodziny Ulmów, która została zamordowana przez Niemców za ukrywanie Żydów
  w czasie II wojny światowej. To pierwszy raz w historii Kościoła, gdy do godności błogosławionych zostanie wyniesiona cała rodzina, wraz z nienarodzonym dzieckiem, które w chwili śmierci było pod sercem matki. Dziękujmy Panu Bogu za dar świętości polskiej rodziny.
 4. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu w środę wspomnienie św. Jana Chryzostoma, bpa i dra Kła, w czwartek święto Podwyższenia Krzyża Świętego,
  w piątek wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej, w sobotę wspomnienie
  Śśw. Męczenników Korneliusza, pp. i Cypriana, bpa.
 5. W tym tygodniu w Piwnicy pod Świętymi Janami odbędą się następujące spotkania:
 6. spotkanie Wspólnoty Krwi Chrystusa w poniedziałek o godz. 17:00;
 7. próby chóru we wtorek i czwartek o godz. 19:00;
 8. spotkanie Wspólnoty Słowo Życia w środę o godz. 18:45;
 9. próba scholi parafialnej w sobotę o godz. 9:00, serdecznie zapraszamy nowych członków: dzieci, młodzież i dorosłych;
 10. zbiórka dla Liturgicznej Służby Ołtarza w sobotę o godz. 11:00, zapraszamy również wszystkich chłopców, którzy chcieliby zostać ministrantami i służyć przy ołtarzu.
 11. W sobotę o godz. 11:00 w Katedrze sprawowana będzie Msza święta pod przewodnictwem ks. bpa Wiesława Śmigla w 100-lecie Polskiego Związku Łowieckiego.
 12. W sobotę Mszą świętą o godz. 18:00 rozpoczniemy w naszej parafii tzw. „Wieczystą Adorację”. Adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy świętej wieczornej do godz. 21:00 (zakończymy Apelem Jasnogórskim) oraz w niedzielę po zakończeniu Mszy świętej o godz. 12:30 do Mszy świętej wieczornej. Serdecznie zapraszamy wszystkich do adorowania Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. 
 13. Bóg zapłać za złożone dziś ofiary przeznaczone na cele gospodarcze naszej parafii.
  Za tydzień kolekta dla Wyższego Seminarium Duchownego w Toruniu.
 14. Po Mszy świętej w zakrystii i w tygodniu w biurze parafialnym można zapisywać dzieci klas trzecich szkół podstawowych na przygotowania do przyjęcia I Komunii Świętej oraz młodzież klas pierwszych szkół średnich na przygotowania do Sakramentu Bierzmowania. Przypominamy, że zgodnie z instrukcją Księdza Biskupa przygotowanie do tych sakramentów powinno odbywać się w parafii zamieszkania, a nie w parafii, gdzie położona jest szkoła, do której uczęszcza dziecko. We wrześniu rozpoczną się
  w parafii pierwsze spotkania formacyjne dla zapisanych dzieci i młodzieży. Terminy spotkań podamy za tydzień.
 15. Zachęcamy do zamawiania intencji Mszy świętych, można je składać dziś po Mszach świętych w zakrystii a w tygodniu w godzinach urzędowania biura parafialnego.  
 16. Tygodnik „Niedziela” można nabyć przed kościołem i w zakrystii.
 17. Wszystkim świętującym w tym tygodniu swoje urodziny, imieniny i jubileusze przekazujemy serdeczne życzenia. Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i obfitych łask w rozpoczynającym się tygodniu. Szczęść Boże!