OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 4 WRZEŚNIA 2022

Posted by: KsSzymon
 1. W XXIII Niedzielę Zwykłą witamy w toruńskiej Katedrze Gości, Przyjaciół i Parafian dziękując za wspólne przeżycie Eucharystii.
 2. Witamy w naszej wspólnocie Diakona Wojciecha Fałkowskiego, który
  w tym roku akademickim będzie odbywał praktykę duszpasterską w naszej parafii. Życzymy owocnego przeżycia tego czasu, Bożego błogosławieństwa, darów Ducha Świętego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 3. W kalendarzu liturgicznym obchodzić będziemy w czwartek święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny.
 4. Od dzisiejszej niedzieli do końca tygodnia w naszej parafii trwać będzie peregrynacja obrazu Matki Bożej Robotników „Solidarność” i Ludzi Pracy. Zachęcamy do powierzania Matce Bożej swoich spraw, a szczególnie tych związanych z pracą. Zapraszajcie Maryję do swoich domów, miejsc pracy i relacji. Ona jest gotowa nieustannie nam pomagać.
 5. Po wakacjach wracamy do regularnych spotkań dla scholii parafialnej (w sobotę
  o godz. 9.00 w Piwnicy pod śś. Janami). Zapraszamy serdecznie nowych członków: dzieci, młodzież i dorosłych. Zbiórka dla Liturgicznej Służby Ołtarza w sobotę o godz. 10:30 w kościele.
 6. Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona zostanie – jak w każdą II niedzielę miesiąca – na potrzeby naszej Bazyliki Katedralnej
 7. Po Mszy Świętej  (w zakrystii) i w tygodniu (w Biurze Parafialnym) można zapisywać dzieci klas trzecich szkół podstawowych na przygotowania
  do I Komunii św. i młodzież klas pierwszych szkół średnich
  na przygotowania do Bierzmowania. Przypominamy, że zgodnie z instrukcją Księdza Biskupa przygotowanie do tych sakramentów powinno odbywać się w parafii zamieszkania, a nie w parafii, gdzie położona jest szkoła, do której uczęszcza dziecko. Spotkania organizacyjne odbędą się około połowy września.
 8. Informacja dla czytelników Tygodnika „Niedziela”: od tego numeru pojawił się bezpłatny dodatek poświęcony rozwojowi duchowemu i formacją własną. Zachęcamy do lektury i w związku z nią duchowego wzrostu. Jest on jak zawsze do nabycia przed kościołem i w zakrystii.
  Cena tygodnika 10 zł.
 9. Pożegnaliśmy w naszej wspólnocie ś.p. Romana Milewskiego (lat 89). Prośmy o zbawienie jego duszy. Dobry Jezu a nasz Panie…
 10. Dzieciom i młodzieży oraz wszystkim pracownikom szkół życzymy obfitości Bożych łask w rozpoczętym już roku szkolnym. Świętującym w tym tygodniu swoje urodziny, imieniny i jubileusze przekazujemy serdeczne życzenia. Wszystkim życzymy błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże!