Ogłoszenia duszpasterskie 3 maja 2020

Posted by: KsSzymon
 1. W IV Niedzielę Wielkanocną, tzw. Niedzielę Dobrego Pasterza, witamy w toruńskiej Bazylice Katedralnej naszych Gości, Przyjaciół i Parafian oraz pozdrawiamy wszystkich łączących się z nami duchowo.
  Rozpoczynamy kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Pamiętajmy w swoich indywidualnych i wspólnotowych modlitwach o tej intencji.
  Dziś o godz. 12.30 pod przewodnictwem Księdza Biskupa Wiesława Śmigla zostanie odprawiona Msza św. w intencji naszej Ojczyzny. Transmisja na żywo w TV Toruń i na stronie naszej diecezji.
 1. Przypominamy, że nadal można korzystać z dyspensy Księdza Biskupa od udziału w niedzielnej Eucharystii. Dla pozostających w domach transmitujemy na naszym parafialnym profilu facebookowym w każdą niedzielę Mszę św. o godz. 11.00.
  W naszym kościele może przebywać 91 osób. Uczestniczący w liturgii (poza chwilą przyjęcia Komunii św.) wierni zobowiązani są do zakrywania nosa i ust!
  Dziękujemy wszystkim Parafianom i Przyjaciołom naszej Katedry za ofiary składane na dzieła diecezjalne i parafialne przesyłane także na konto parafialne.
  Biuro Parafialne pozostaje nieczynne do odwołania, a we wszystkich ważnych sprawach prosimy o kontakt telefoniczny (603-130-626 i 736-671-098).
 1. W kalendarzu liturgicznym obchodzić będziemy:
  • w poniedziałek wspomnienie św. Floriana,
  • w środę święto śś. Apostołów Jakuba i Filipa,
  • w piątek uroczystość św. Stanisława, głównego Patrona Polski. Z racji uroczystości nie obowiązuje post piątkowy.
 2. Zapraszamy na nabożeństwa majowe, które odprawiamy codziennie o godz. 17.30.
 3. Tygodnik „Niedziela” nabyć można (przed kościołem i) w zakrystii.
 4. Przeżywającym w tym tygodniu swoje imieniny i rocznice urodzin życzmy wszelkiej pomyślności i w modlitwie prosimy o potrzebne łaski. Wszystkim życzymy dobrego tygodnia. Szczęść Boże!