Ogłoszenia duszpasterskie 29.10.2023

Posted by: KsSzymon
 1. W XXX niedzielę zwykłą serdecznie witamy i pozdrawiamy w toruńskiej Katedrze przybyłych Gości, Przyjaciół i naszych Parafian.
 2. Dziś po Mszach świętych zbiórka ofiar do puszek, które przeznaczone zostaną dla najbardziej potrzebujących z naszej parafii. Bóg zapłać za każdy dar serca. Wydawanie paczek odbędzie się we wtorek 31 października od godz. 16.00 w Piwnicy pod Świętymi Janami.
 3. Zapraszamy serdecznie na ostatnie w tym roku nabożeństwa różańcowe, które odprawiamy z dorosłymi i młodzieżą do wtorku przed wieczorną Mszą świętą o godz. 17.30. Dzieci  zapraszamy na różaniec w poniedziałek i wtorek na godz. 17.00.
 4. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu:
 5. w sobotę wspomnienie św. Karola Boromeusza, bpa.
 6. W środę uroczystość Wszystkich Świętych. Jest to święto tych, którzy należą do Chrystusa i przebywają z Nim w Domu Ojca. Tego dnia Msze święte w Katedrze
  o godz. 7.30, 9.00, 11.00 i 18.00. Nie będzie Mszy świętej o godz. 12.30. Natomiast
  o godz. 14.00 zapraszamy na nabożeństwo za zmarłych i Mszę świętą na cmentarzu
  św. Jerzego. Uroczystość Wszystkich Świętych jest uroczystością nakazaną, mamy obowiązek uczestniczyć tego dnia we Mszy świętej.
 7. W czwartek wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Tego dnia modlimy się za zmarłych, którzy należą do Chrystusa, ale oczyszczają się jeszcze w czyśćcu.
 8. W środę popołudniu i w czwartek przez cały dzień w każdym kościele i kaplicy można uzyskać odpust zupełny za zmarłych. W dniach od 1-8 listopada (codziennie jeden raz) za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie tam jakiejkolwiek modlitwy w intencji zmarłych, można uzyskać odpust zupełny dla dusz czyśćcowych.
 9. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne:
 10. w pierwszy czwartek i piątek miesiąca zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu o godz. 17.00, w piątek o godz. 17.30 Koronka do Bożego Miłosierdzia;
 11. okazja do spowiedzi św. w czwartek i piątek od godz. 17.00;
 12. w sobotę odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną;
 13. w sobotę o godz. 17.00 odprawimy nabożeństwo ku czci Matki Bożej z Lourdes, podziękowania i prośby do Matki Bożej można wrzucać do skrzyni stojącej obok figury. Zostaną one odczytane podczas nabożeństwa.
 14. W tym tygodniu w Piwnicy pod Świętymi Janami odbędą się następujące spotkania:
 15. spotkanie Wspólnoty Krwi Chrystusa w poniedziałek o godz. 17.00;
 16. próba scholi parafialnej w sobotę o godz. 9.00;
 17. spotkanie kandydatów do Bierzmowania w przyszłą niedzielę po Mszy św. wieczornej.
 18. Za tydzień w niedziele gościć będziemy w naszej wspólnocie Siostry Terezjanki. Należą do Zgromadzenia Sióstr św. Teresy od Dzieciątka Jezus – zgromadzenie to założone zostało w 1936 r. przez ks. biskupa Adolfa Piotra Szelążka (ordynariusza Diecezji Łuckiej na Wołyniu). Siostry w ramach ogłoszeń podzielą się z nami świadectwem
  o swoim założycielu – biskupie Szelążku.
 19. Listopad to miesiąc szczególnej pamięci o naszych zmarłych. Zachęcamy do modlitwy za zmarłych w postaci wypominek jednorazowych lub rocznych. Wypominki można składać w zakrystii i biurze parafialnym. Formularze wyłożone są przy wyjściu
  z Katedry.
 20. Wypominki jednorazowe odczytywane będą od czwartku do soboty pod koniec każdej Mszy świętej, natomiast wypominki roczne czytamy zawsze w ostatnią sobotę miesiąca
  o godz. 17.45 przed Mszą świętą wieczorną, którą przez kolejnych 12 miesięcy sprawujemy w intencji tych zmarłych. Nową listę zmarłych odczytywać będziemy od ostatniej soboty listopada.
 21. Są jeszcze wolne intencje Mszy świętych pod koniec listopada  i w grudniu. Zachęcamy do zamawiania intencji Mszy świętych, można je składać w niedzielę po Mszy świętej
  w zakrystii a w tygodniu w godzinach urzędowania biura parafialnego.
 22. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Tygodnik „Niedziela” można nabyć przed kościołem i w zakrystii.
 23. Wszystkim naszym Parafianom oraz Gościom życzymy dobrej niedzieli oraz obfitości łask w rozpoczynającym się tygodniu. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia. Szczęść Boże!