Ogłoszenia duszpasterskie 27 września 2020

Posted by: KsSzymon
 1. Dziś przypada XXVI Niedziela Zwykła. Witamy Gości, Przyjaciół i Parafian w toruńskiej Bazylice Katedralnej.
 2. Bóg zapłać za ofiary składane do puszek przy wyjściu z kościoła, które przeznaczone są dla najbardziej potrzebujących naszej parafii. Wydawanie paczek odbędzie się we wtorek o godz. 16.00 w Piwnicy pod śś. Janami.
 3. Dziś po Mszy św. o godz. 11.00 w kościele spotkanie organizacyjne dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. oraz ich  rodziców, natomiast po Mszy św. 18.00 spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania.  
 4. Informujemy, że są wolne intencji. Msze św. można zamawiać w zakrystii bądź w biurze parafialnym.
 5. W kalendarzu liturgicznym obchodzić będziemy:
  • We wtorek święto św. Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała.
  • W środę wspomnienie św. Hieronima.
  • W czwartek wspomnienie św. Tereski od Dzieciątka Jezus.
  • W piątek św. Aniołów Stróżów.
 6. W czwartek rozpoczynamy miesiąc październik, w którym chętniej do rąk bierzemy różańce, by na modlitwie wypraszać wstawiennictwa Matki Bożej. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe, które odprawiać będziemy z dorosłymi i młodzieżą codziennie przed wieczorną Mszą św. o godz. 17.30. Dzieci zapraszamy od poniedziałku do piątku na godz. 17.00.  W różańcu obowiązkowo uczestniczą dzieci pierwszokomunijne.
 7. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne października:
  • w pierwszy czwartek: adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą o powołanie kapłańskie i różańcem ok. godz. 17.15 po nabożeństwie dla dzieci,
  • w pierwszy piątek: adoracja od godz. 17.15, podczas której zostanie odmówiona Koronka i Różaniec.
  • okazja do spowiedzi św. w czwartek i piątek od godz. 17.30.
  • w pierwszą sobotę miesiąca o godz. 8.00 odprawimy Mszę św. w intencji naszych ofiarodawców i ich rodzin,
  • o godz. 17.00 odprawimy nabożeństwo ku czci Matki Bożej z Lourdes z procesją różańcową. Podziękowania i prośby do Matki Bożej składać można do stągwi stojącej przed figurą. Zostaną one odczytane podczas nabożeństwa,
  • odwiedziny chorych z posługą sakramentalną w sobotę od godz. 9.00.
 8. Za tydzień o godzinie 15.30 odbędzie się prezentacja najnowszej książki autorstwa naszej parafianki, znanej toruńskiej artystki i poetki Pani Krystyny Szalewskiej-Gałdyńskiej pt. „Adoracje – notatnik duchowy”. Zapraszamy serdecznie!  
 9. Tygodnik „Niedziela” nabyć można przed kościołem i w zakrystii.
 10. Pożegnaliśmy w tym tygodniu w naszej wspólnocie parafialnej śp. Jan Wiśniewski, l. 61. i Krystynę Karczmarczyk, l. 72. Polecajmy ich Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…
 11. Obchodzącym w tym tygodniu urodziny i imieniny przekazujemy zapewnienie o naszej życzliwości i modlitwie. Wszystkim życzymy błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże!