Ogłoszenia duszpasterskie 26 stycznia 2020

Posted by: KsSzymon
 1. W III Niedzielę Zwykłą witamy w Bazylice Katedralnej Parafian, Gości i Przyjaciół.
 2. Bóg zapłać za ofiary do puszek składane przy wyjściu z kościoła, przeznaczone dla potrzebujących z naszej parafii. Wydawanie paczek odbędzie się we wtorek, 28 stycznia o godz. 17.00 w Piwnicy pod śś. Janami.
 3. W kalendarzu liturgicznym obchodzić będziemy:
  • we wtorek wspomnienie św. Tomasza z Akwinu,  
  • w piątek wspomnienie św. Jana Bosko,
  • w przyszłą niedzielę święto Ofiarowania Pańskiego. 
 4. W sobotę o godz. 8.00 odprawiamy Mszę św. w intencji ofiarodawców i ich rodzin, a o godz. 17.00 nabożeństwo ku czci Matki Bożej z Lourdes z procesją różańcową.
 5. W sobotę od godz. 9.00 odwiedziny chorych i starszych Parafian z posługą sakramentalną.
 6. Ze względu na czas ferii zimowych błogosławieństwo świec dzieciom przygotowującym się do I Komunii św. przekładamy na niedzielę, 16 lutego.
 7. W tym tygodniu jest jeszcze wolna intencja w czwartek na Mszę św. o godz. 18.00, a w lutym są pojedyncze intencje na Msze wieczorne. Można je składać dziś w zakrystii, a w tygodniu w biurze parafialnym.
 8. Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej zaprasza młodzież na bezpłatne warsztaty dziennikarskie i muzyczne. Więcej informacji na plakacie w gablocie przed kościołem.
 9. Tygodnik „Niedziela” nabyć można przed kościołem i w zakrystii.
 10. Pożegnaliśmy w tym tygodniu w naszej świątyni śp. Halinę Kosicką, l. 87. Polecajmy ją Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie…
 11. Boża łaska niech towarzyszy szczególnie solenizantom i jubilatom tego tygodnia. Dzieciom, młodzieży i wszystkim udającym się na zimowe ferie życzymy dobrego wypoczynku, a naszym Parafianom i Gościom błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże!