OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 26 czerwca 2022

Posted by: KsSzymon
 1. Dziś XIII Niedziela Zwykła. Witamy Gości, Przyjaciół i Parafian, a wszystkim odwiedzającym nasze miasto i toruńską Katedrę życzymy pięknego wypoczynku.
 2. Dziś przy wyjściu z kościoła z puszkami będą stały dzieci z naszej parafialnej scholii i służby ołtarza, które proszą o wsparcie swojego wakacyjnego wyjazdu. Niech nasza cegiełka sprawi im radość zasłużonego odpoczynku po całym roku służenia przy w kościele.
 3. Wydawanie paczek dla najbardziej potrzebujących z naszej parafii we wtorek od godz. 16.00 w Piwnicy pod śś. Janami.
 4. Do czwartku godz. 17.30 zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe połączone z nowenną w intencji rodzin.
 5. W pierwszy piątek miesiąca wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi od godz. 17:00, zakończenie adoracji Koronką do Miłosierdzia Bożego. Zachęcamy do modlitwy.
 6. W sobotę Nabożeństwo do Matki Bożej z Lourdes o godz. 17:00
 7. W kalendarzu liturgicznym obchodzić będziemy:
  1. w poniedziałek uroczystość NMP Nieustającej Pomocy,
  1. we wtorek wspomnienie św. Ireneusza,
  1. w środę uroczystość śś. Apostołów Piotra i Pawła.
 8. Jutrzejsza uroczystość, to patronalna uroczystość naszej Diecezji. Uroczystości odpustowe rozpoczną się na dziedzińcu WSD. O godz. 17.00 zostanie tam odprawiona nowenna, po której wyruszy procesja do kościoła św. Józefa,
  O godz. 18.00 będzie sprawowana Eucharystia, której przewodniczyć będzie Ksiądz Biskup Józef Szamocki.
 9. Jutro w naszej parafii także będziemy odprawiać nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w łączności z Mszą św. poranną i wieczorną. Tego dnia
  w modlitwie pamiętać pragniemy o Księdzu Prałacie Marku Rumińskim, który obchodzi swoje urodziny.
 10. Przed kościołem i w zakrystii do nabycia nowy numer „Niedzieli”.
 11. Mamy wiele wolnych intencji Mszy Świętych w tym tygodniu oraz miesiącu  lipcu. Zachęcamy do rezerwowania po Mszy w zakrystii, telefonicznie lub w biurze parafialnym. Msza Święta to szczyt naszej modlitwy, którą możemy zanosić do Boga tak za bliskich nam zmarłych jak i żyjących oraz we wszelkich okolicznościach życia.
 12. Pożegnaliśmy w tym tygodniu w naszej wspólnocie śp. Wiesławę Kucner, l. 96 Prośmy dla nich o łaskę nieba. Wieczny odpoczynek…
 13. Składamy najserdeczniejsze życzenia obchodzącym w tym tygodniu swoje urodziny
  i imieniny. Wszystkim, który wyruszają na wakacje chcemy życzyć bezpiecznej podróży i dobrego wypoczynku. A tym, którzy czas wolny spędzają w naszym mieście oraz wszystkim turystom życzymy dobrego wypoczynku i miłego pobytu. Szczęść Boże!