Ogłoszenia duszpasterskie – 25 grudnia – Boże Narodzenie

Posted by: KsSzymon
 1. W uroczystość Bożego Narodzenia witamy w Bazylice Katedralnej. Wszystkim Parafianom, Przyjaciołom i Gościom życzymy, abyście żyli bożonarodzeniowym orędziem miłości i pokoju. Ojcom i matkom, ludziom starszym, chorym i samotnym, kochanym dzieciom i drogiej młodzieży niech obficie błogosławi Boże Dziecię.
 2. Serdeczne Bóg zapłać składamy Dyrekcji Lasów Państwowych w Toruniu za choinki, które przyozdabiają naszą Katedrę na czas Bożego Narodzenia. Ks. Andrzejowi Kuleszy, który jest pomysłodawcą i wykonawcą tegorocznego żłóbka oraz wszystkim, którzy sprzątnęli kościół i przyozdobili ołtarze przed świętami.
 3. Dziś i jutro Msze św. odprawiamy w porządku niedzielnym.
 4. W kalendarzu liturgicznym obchodzić będziemy:
  • jutro święto św. Szczepana, pierwszego męczennika
  • w niedzielę święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa oraz uroczystość współpatrona naszej Bazyliki, św. Jana Apostoła i Ewangelisty; tego dnia tradycyjnie poświęcimy tzw. „wino św. Jana”.
 5. Kolekta jutrzejszego święta w całej diecezji przeznaczona jest na godne sprawowanie kultu Bożego w naszej Bazylice Katedralnej.
 6. W niedzielę z racji święta Świętej Rodziny podczas wszystkich Mszy św. nastąpi odnowienie przyrzeczeń małżeńskich. Zapraszamy małżonków do udziału w tej podniosłej chwili, aby jeszcze bardziej umocnić miłość i wierność małżeńską dla dobra naszych rodzin. Msza św. o godz. 12.30 zostanie odprawiona w języku łacińskim. Tego dnia odbędzie się także zbiórka do puszek przeznaczona na Fundusz Obrony Życia.
 7. Informujemy, że w tym roku wizyty duszpasterskie, zwane kolędą z racji pandemii odbędą się w formie osobistych zaproszeń. Wszystkich chętnych, którzy chcieliby przyjąć kapłana z błogosławieństwem prosimy o zgłaszanie się w zakrystii, w biurze parafialnym, telefonicznie pod numerem 603-130-626 bądź drogą e-mailową  na stronie parafia@katedrajanow.pl Wizyty te będą trwały od stycznia do maja po uprzednim uzgodnieniu odwiedzin z duszpasterzami. Prosimy także, aby poinformować sąsiadów albo wspólnie zaplanować kolędę.
 8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, polecamy szczególnie świąteczny numer tygodnika Niedziela w cenie 10 zł.
 9. Raz jeszcze wszystkim życzymy pięknego przeżycia świąt Narodzenia Pańskiego
  w bliskości Boga i swoich najbliższych. Zapewniamy o naszej pamięci, życzliwości i modlitwie.