Ogłoszenia duszpasterskie 24 maja 2020

Posted by: KsSzymon
 1. Dziś uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Witamy w toruńskiej Bazylice Katedralnej naszych Gości, Przyjaciół i Parafian, pamiętając także o wszystkich łączących się z nami duchowo.
 2. W naszym kościele może jednocześnie przebywać 136 osób. Ciągle obowiązuje zasada zachowania odpowiedniej odległości oraz zakrywania nosa i ust w czasie całej liturgii, poza momentem przyjęcia Komunii św. Dla pozostających w domach przypominamy o dyspensie Księdza Biskupa od udziału w niedzielnej Eucharystii i transmisji coniedzielnej Mszy o godz. 11.00 na parafialnym profilu facebookowym (w przyszłą niedzielę odbędzie się ostatnia transmisja!).
  Biuro Parafialne pozostaje nieczynne do odwołania, a we wszystkich ważnych sprawach prosimy o kontakt telefoniczny (603-130-626 i 736-671-098).
 1. W kalendarzu liturgicznym obchodzić będziemy:
  • we wtorek wspomnienie św. Filipa Nereusza,
  • w piątek wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej,
  • w przyszłą niedzielę uroczystość Zesłania Ducha Świętego, w oczekiwaniu na którą codziennie z nabożeństwem majowym łączymy nowennę do Ducha Świętego.
 2. Zapraszamy na nabożeństwa majowe, które odprawiamy codziennie o godz. 17.30.
 3. W środę przypada 20-ta rocznica sakry Księdza Biskupa Józefa Szamockiego, w środę 36-ta rocznica święceń kapłańskich Księdza Prałata Marka Rumińskiego, natomiast w piątek 26-ta rocznica święceń kapłańskich Księdza Biskupa Wiesława Śmigla. Pamiętajmy jak najczęściej w modlitwach o naszych Pasterzach i całym duchowieństwie, nie tylko przy okazji przeżywanych rocznic.
 4. W sobotę o godz. 10.00 w naszej Katedrze Ksiądz Biskup Wiesław Śmigiel udzieli święceń prezbiteratu ośmiu diakonom toruńskiego seminarium. Zachęcamy do modlitwy w ich intencji oraz o liczne i święte powołania do służby Bożej. Z nabożeństwem majowym łączymy modlitwę nowennową przed święceniami.
  Prosimy o uszanowanie prośby diakonów o łączność duchową przez transmisję internetową na stronie naszej diecezji. Na święcenia będą mogły wejść do Katedry tylko osoby z imiennymi zaproszeniami.
 1. Wśród święconych diakonów będzie także Ksiądz Diakon Przemysław Witkowski. Dziękujemy za jego posługę w naszej wspólnocie parafialnej i życzymy obfitości Bożych łask i pięknego kapłaństwa. Naszą wdzięczność będziemy wyrażać Księdzu Neoprezbiterowi podczas Mszy św. z błogosławieństwem prymicyjnym, którą odprawi w Katedrze we poniedziałek, 1 czerwca, o godz. 18.00.
 2. W sobotę po Mszy św. porannej w kościele odbędzie się comiesięczna wymiana tajemnic wspólnoty Żywego Różańca.
 3. W sobotę o godz. 17.50 czytać będziemy nazwiska zmarłych polecanych w wypominkach rocznych. Msza św. wieczorna sprawowana będzie w ich intencji.
 4. Z oczywistych przyczyn w tym roku Marsz dla życia i rodziny nie odbędzie się. Jednak w przyszłą niedzielę Mszy św. o godz. 12.30 w naszej Katedrze w intencji życia i rodziny przewodniczył będzie Ksiądz Biskup Józef Szamocki.
 5. Tygodnik „Niedziela” nabyć można (przed kościołem i) w zakrystii.
 6. Pożegnaliśmy w tym tygodniu w naszej świątyni śp. Waldemara Podwojskiego, l. 76. Prośmy dla niego o łaskę nieba. Dobry Jezu, a nasz Panie…
 7. Przeżywającym w tym tygodniu swoje imieniny i rocznice urodzin życzmy wszelkiej pomyślności i w modlitwie prosimy o potrzebne łaski. W sposób szczególny pragniemy pamiętać o wszystkich mamach z okazji ich wtorkowego święta. Wszystkim życzymy dobrego tygodnia. Szczęść Boże!