Ogłoszenia duszpasterskie 23 sierpnia 2020

Posted by: KsSzymon
 1. Dzisiaj XXI Niedziela Zwykła. Witamy w toruńskiej Katedrze Gości, Przyjaciół i Parafian. Szczególnie pozdrawiamy wszystkich urlopowiczów odwiedzających Toruń życząc pięknego wypoczynku.
 2. Żegnamy dziś ks. Andrzeja, który od jutra rozpocznie swoją kapłańską posługę w parafii Miłosierdzia Bożego w Toruniu. Dziękując za 4 lat posługi wśród nas życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej w dalszej pracy duszpasterskiej.
 3. Przypominamy, że w kościołach do odwołania istnieje obowiązek zakrywania ust i nosa z wyłączeniem kapłanów sprawujących kult. Prosimy także o zachowywanie między sobą odpowiedniego dystansu.
 4. W kalendarzu liturgicznym obchodzić będziemy:
  • w poniedziałek św. Bartłomieja Apostoła,
  • w środę uroczystość NMP Częstochowskiej,
  • w czwartek wspomnienie św. Moniki,
  • w piątek wspomnienie św. Augustyna,
  • w sobotę wspomnienie Męczeństwa św. Jana Chrzciciela.
 5. W środę w dniu uroczystości Matki Bożej Msze św. o godz. 8.00 i 18.00. Pod koniec Eucharystii tradycyjnie odnowimy Jasnogórskie Śluby Narodu.
 6. W piątek o godz. 17.30 adoracja z Koronką do Bożego Miłosierdzia.
 7. W sobotę o godz. 17.50 czytać będziemy nazwiska zmarłych polecanych w wypominkach rocznych, a o godz. 18.00 Msza św. zbiorowa w ich intencji.
 8. W przyszłą, ostatnią niedzielę miesiąca Msza św. o godz. 12.30 zostanie odprawiona w języku łacińskim.
 9. Tygodnik „Niedziela” nabyć można przed kościołem i w zakrystii.
 10. Pożegnaliśmy w tym tygodniu w naszej wspólnocie parafialnej śp. Henryka Kowalkowskiego. Polecajmy go Bożemu miłosierdziu. Dobry Jezu, a nasz Panie…
 11. Obchodzącym w tym tygodniu urodziny i imieniny przekazujemy zapewnienie o naszej życzliwości i modlitwie. Wszystkim życzymy błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże!