Ogłoszenia duszpasterskie 23 lutego 2020

Posted by: KsSzymon
 1. W ostatnią przed Wielkim Postem, VII Niedzielę Zwykłą, witamy i pozdrawiamy w toruńskiej Bazylice Katedralnej naszych Gości, Przyjaciół i Parafian.
 2. Dziś nasze myśli kierujemy także do sąsiedniej świątyni Wniebowzięcia NMP, gdzie przeżywane są uroczystości z okazji 75-tej rocznicy męczeńskiej śmierci błogosławionego naszej diecezji, ks. Stefana Wincentego Frelichowskiego. Sumie odpustowej o godz. 12.00 przewodniczyć będzie Ksiądz Biskup Arkadiusz Okroj z Pelplina.
 3. W ramach przygotowania do Wielkiego Postu zapraszamy do adoracji Najśw. Sakramentu. Początek adoracji dziś po Mszy św. o godz. 12.30, zakończenie przed Mszą św. o godz. 18.00. W poniedziałek i wtorek adoracja od godz. 17.00 do Mszy św. wieczornej.
 4. Dzisiaj także, w ostatnich dniach karnawału, Kościół w Polsce rozpoczyna Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Zachęcamy do modlitwy i podjęcia dzieł miłosierdzia celem wspierania osób pragnących wyzwolenia się z nałogu.
 5. Bóg zapłać za ofiary składane dziś do puszek przy wyjściu z kościoła przeznaczone dla najbardziej potrzebujących naszej parafii. Wydawanie paczek we wtorek o godz. 17.00 w Piwnicy pod śś. Janami.
 6. W kalendarzu liturgicznym obchodzić będziemy w poniedziałek wspomnienie św. Polikarpa.
 7. W środę przypada Popielec i rozpoczyna się okres Wielkiego Postu. Msze św. w Katedrze o godz. 8.00, 16.30 i 18.00 pod przewodnictwem Księdza Biskupa Wiesława Śmigla.
 8. Przypominamy, że w Środę Popielcową wiernych między 18. a 60. rokiem życia obowiązuje post ścisły, polegający na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych oraz na spożyciu jednego posiłku do syta i dwóch skromnych posiłków w ciągu dnia. Osoby starsze i młodsze (od 14 roku życia) są zobowiązane tego dnia do wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych).
 9. Zapraszamy na nabożeństwa pasyjne:
  • Droga Krzyżowa w każdy piątek: o godz. 17.15 dla dzieci, a po Mszy Św. wieczornej, ok godz. 18.30, dla dorosłych i młodzieży; w tym tygodniu z racji Dnia modlitwy wynagradzającej i pokuty za nadużycia duchownych wobec małoletnich nabożeństwu przewodniczyć będzie Ksiądz Biskup Wiesław Śmigiel,
  • Gorzkie Żale z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę o godz. 17.00,
  • za udział w nabożeństwach wielkopostnych można uzyskać odpust zupełny.
 10. W sobotę o godz. 17.50 modlić się będziemy za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych, a o godz. 18.00 odprawimy Mszę św. w ich intencji.
 11. Od przyszłej niedzieli pierwszą Mszę św. poranną sprawować będziemy o godz. 7.30.
 12. W tym tygodniu zapraszamy do Piwnicy pod śś. Janami:
  • we wtorek i czwartek na próbę chóru Schola Catheralis Thoruniensis,
  • w czwartek na godz. 14.30 na spotkanie Klubu Seniora,
  • w sobotę po Mszy św. porannej na spotkanie formacyjne Żywego Różańca,
  • w sobotę o godz. 9.00 na próbę scholi dziecięco-młodzieżowej,
  • w sobotę na godz. 10.00 na zbiórkę Liturgiczną Służbę Ołtarza,
  • w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00 na spotkanie rodziców dzieci pierwszokomunijnych,
  • w niedzielę po Mszy św. wieczornej na spotkanie kandydatów do Bierzmowania.
 13. Tygodnik „Niedziela” nabyć można przed kościołem i w zakrystii.
 14. Pamiętamy w modlitwie w tym tygodniu o obchodzących urodziny, imieniny i inne rocznice składając im serdeczne życzenia. Wszystkim życzymy dobrego tygodnia. Szczęść Boże!