OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 23 KWIETNIA 2023

Posted by: KsSzymon
 1. Dziś III Niedziela Wielkanocna, którą w Polsce przeżywamy jako
  Niedzielę Biblijną. Witamy w toruńskiej Bazylice Katedralnej naszych Gości, Przyjaciół i Parafian. Życzmy sobie nawzajem, byśmy jak najczęściej sięgali do Pisma Świętego, karmili się nim i cieszyli się jak bardzo jest Ono światłem dla naszego życia.
 2. W kalendarzu liturgicznym obchodzić będziemy:
  1. W poniedziałek uroczystość św. Wojciecha, patrona Polski
  1. We wtorek wspomnienie św. Marka Ewangelisty
  1. W sobotę święto św. Katarzyny Sieneńskiej, patronki Europy
 3. W tym tygodniu zapraszamy na następujące spotkania:
 4. W poniedziałek o 16:30 próba dla dzieci do I komunii
 5. W środę o 18:45 spotkanie wspólnoty Słowo-Życia, zachęcamy by szczególnie w tygodniu biblijnym przyjść i posmakować jak Słowo Boże jest bliskie naszemu życiu.
 6. W czwartek o godz. 14:30 – spotkanie dla seniorów
 7. W sobotę po porannej Mszy „Żywy Różaniec”, o godz. 9:30 scholka i próba dla dzieci przygotowujących się do I-komunii;
 8. Jutro o godz. 9:00 Ks. Proboszcz odprawi Mszę Święta w intencji uszanowania czci
  i pamięci o św. Janie Pawle II oraz o prawdę i obronę najcenniejszych wartości dla wszystkich mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego.
 9. W poniedziałek swoje imieniny obchodzi dk. Wojciech. Natomiast we wtorek będzie je obchodził ksiądz proboszcz Marek Rumiński, który o godz. 8.00 odprawi Mszę św. dziękczynną. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach.
 10. Przeżywającym w tym tygodniu swoje imieniny i rocznice urodzin życzmy wszelkiej pomyślności i w modlitwie prosimy o potrzebne łaski. Wszystkim życzymy dobrego tygodnia. Szczęść Boże!