Ogłoszenia duszpasterskie – 22.11.2020 .

Posted by: KsSzymon
 1. Dziś ostatnia niedziela roku liturgicznego i uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. To patronalne święto Akcji Katolickiej, Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży i Liturgicznej Służby Ołtarza. W Bazylice Katedralnej witamy i pozdrawiamy Gości, Przyjaciół
  i Parafian.
 2.  Dziś o godz. 17.30 przed Najśw. Sakramentem odmówimy litanię do Serca Jezusowego i akt poświęcenia ludzkości Jezusowi Chrystusowi, za odmówienie których można dziś uzyskać odpust zupełny.
 3.    Od dziś można nabyć w naszym kościele poświęcony opłatek za dobrowolną ofiarę. Opłatki wyłożone są na stoliku przed ambonką. Natomiast w kiosku przy wyjściu
  z Katedry będzie można nabywać wigilijne świece Caritas. Ofiary z ich sprzedaży przeznaczone są tradycyjnie na Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Świeca duża kosztuje 15 zł, natomiast mała 7 zł.
 4. W kalendarzu liturgicznym obchodzić będziemy we wtorek wspomnienie św. Męczenników Andrzej Dung-Lac i towarzyszy.
 5. W piątek o godz. 17.30 wystawienie Najśw. Sakramentu i Koronka do Miłosierdzia Bożego.
 6. W przyszłą, ostatnią niedzielę miesiąca Msza św. o godz. 12.30 zostanie odprawiona w języku łacińskim.
 7. W sobotę bezpośrednio po Mszy św. o godz. 8.00 wymiana tajemnic różańcowych dla członków Żywego Różańca, natomiast o godz. 17.50 czytać będziemy nową listę z nazwiskami zmarłych polecanych w wypominkach rocznych, a następnie odprawimy Mszę św. w ich intencji.
 8. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy czas adwentu, który ma nas duchowo przygotować do radosnego i godnego przeżycia świąt Bożego Narodzenia. To także początek nowego roku liturgicznego przeżywanego pod hasłem „Zgromadzeni na Świętej Wieczerzy”.
  W czasie adwentu w tygodniu nie będzie Mszy św. o godz. 8.00, tylko Msza św. roratnia o godz. 6.45. Natomiast od pierwszej niedzieli adwentu do marca nie będzie Mszy św. o godz. 7.30.
 9. Tygodnik „Niedziela” można nabyć przed kościołem i w zakrystii. Zachęcamy do lektury!
 10. W gablocie przed Kościołem umieszczona jest informacja o przygotowaniu dorosłych do chrztu, bierzmowania i pierwszej Komunii św. (katechumenat dorosłych).
 11. Dziś wspominamy także św. Cecylię, patronkę muzyki kościelnej. Swoje święto obchodzą Ci wszyscy, którzy służą Bogu i  naszej wspólnocie parafialnej przez śpiew i grę na instrumentach muzycznych. Serdeczne podziękowania kierujemy w stronę pana Dawida, naszego organisty i dyrygenta chóru Schola Cathedralis Thoruniensis, jego chórzystów oraz pana Jacka prowadzącego scholę dziecięcą. 
 12. W naszej świątyni pożegnaliśmy śp. Teresa Renz, l. 89.  Prośmy dla niej o łaskę nieba. Wieczny odpoczynek, racz im dać, Panie…

            Przekazujemy obchodzącym imieniny, urodziny i jubileusze najserdeczniejsze życzenia, a wszystkim życzymy pięknego świętowania i          błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże