Ogłoszenia duszpasterskie 21 czerwca 2020

Posted by: KsSzymon
 1. Dziś XII Niedziela Zwykła. Witamy w toruńskiej Katedrze naszych Gości, Przyjaciół i Parafian. Cieszymy się dziś obecnością obrazu Matki Bożej Nieustającej Pomocy w naszej wspólnocie modlitewnej. Maryi polecamy wszystkie intencje naszych serc.
 2. Codziennie na godz. 17.30 zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe.
 3. W kalendarzu liturgicznym obchodzić będziemy:
  • w środę uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela,
  • w sobotę uroczystość NMP Nieustającej Pomocy.
 4. Środowa uroczystość to święto patronalne naszej parafii, kościoła katedralnego, kapituły i miasta. O godz. 17.30 nabożeństwo czerwcowe. Po nim instalacja nowego kanonika Kapituły Katedralnej. O godz. 18.00 suma odpustowa, której przewodniczył będzie Ksiądz Biskup Wiesław Śmigiel.
 5. Natomiast przed południem, o godz. 10.00 w naszej Katedrze 25-tą rocznicę święceń kapłańskich świętować będą księża wyświęceni w 1995 roku.
 6. W sobotę po Mszy św. porannej comiesięczna wymiana tajemnic członków wspólnoty Żywego Różańca.
 7. W sobotę podczas nabożeństwa czerwcowego modlić się będziemy w intencji zmarłych polecanych w wypominkach rocznych, których polecać będziemy także w Mszy św. wieczornej.
 8. W przyszłą, ostatnią niedzielę miesiąca Msza św. o godz. 12.30 zostanie odprawiona w języku łacińskim.
 9. Także w przyszłą niedzielę Ks. Andrzej zaprasza na krótkie spotkania dzieci przygotowujące się do I Komunii św. i ich Rodziców po Mszy św. o godz. 11.00 oraz młodzież przygotowującą się do Bierzmowania i ich Rodziców po Mszy św. o godz. 18.00. Obydwa spotkania odbędą się w kościele.
 10. Tygodnik „Niedziela” nabyć można przed kościołem i w zakrystii.
 11. Obchodzącym urodziny, imieniny i inne rocznice składamy serdeczne życzenia, a wszystkim życzymy dobrego tygodnia. Szczęść Boże!