Ogłoszenia duszpasterskie 20 września 2020

Posted by: KsSzymon
 1. Dziś XXV Niedziela Zwykła. Witamy Gości, Przyjaciół i Parafian w toruńskiej Bazylice Katedralnej.
 2. Dziś w zakrystii a w tygodniu w Biurze Parafialnym można zapisywać dzieci klas trzecich szkół podstawowych na przygotowania do I Komunii św. i młodzież klas pierwszych szkół średnich i zawodowych na przygotowania do Bierzmowania.
 3. W środę po Mszy św. o godz. 18.00 spotkanie dla młodzieży, która przez miniony rok przygotowywała się do Sakramentu Bierzmowania.
 4. Spotkanie organizacyjne dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. oraz ich  rodziców w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00. Spotkania odbędą się w Kościele.
 5. Serdeczne Bóg zapłać składamy wszystkim, którzy przyjęli zaproszenie do adoracji Jezusa Eucharystycznego w ramach tzw. Wieczystej Adoracji.
 6. Informujemy, że są wolne intencji na miesiąc wrzesień i październik.
 7. W przyszłą niedzielę po Mszach św. zbiórka do puszek na działalność charytatywną prowadzoną przez „Caritas” diecezji toruńskiej.
 8. W kalendarzu liturgicznym obchodzić będziemy:
  • W poniedziałek święto św. Mateusza, apostoła i ewangelisty.
  • W środę wspomnienie św. ojca Pio.
 9. Już dziś pragniemy zaprosić na prezentację najnowszej książki autorstwa naszej parafianki, znanej toruńskiej artystki i poetki Pani Krystyny Szalewskiej-Gałdyńskiej pt. „Adoracje – notatnik duchowy”. Prezentacja odbędzie się w naszej Bazylice Katedralnej 4 października o godz. 15.30.
 10. We wtorek 22 września przypada I rocznica reaktywowania w naszej parafii kultu Matki Bożej z Lourdes. Przypominamy, że nabożeństwa lourdzkie odbywają się w każdą I sobotę miesiąca o godz. 17.00.
 11. W przyszłą, ostatnią niedzielę miesiąca Msza św. o godz. 12.30 zostanie odprawiona w języku łacińskim.
 12. Tygodnik „Niedziela” nabyć można przed kościołem i w zakrystii.
 13. Obchodzącym w tym tygodniu urodziny i imieniny przekazujemy zapewnienie o naszej życzliwości i modlitwie. Wszystkim życzymy błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże!