OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 20 LISTOPADA 2022

Posted by: KsSzymon
 1. Dziś ostatnia niedziela roku liturgicznego i uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. To patronalne święto Akcji Katolickiej, Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży i Liturgicznej Służby Ołtarza. W Bazylice Katedralnej witamy
  i pozdrawiamy Gości, Przyjaciół i Parafian.
 2. Bóg zapłać za ofiary złożone dziś dla Wyższego Seminarium Duchownego naszej diecezji.
 3. Za tydzień zbiórka do puszek dla najbardziej potrzebujących z naszej parafii.
  Paczki wydawać będziemy w przyszły wtorek o godz. 16:00 w Piwnicy pod śś. Janami.
 4. W kalendarzu liturgicznym obchodzić będziemy:
 5. w poniedziałek wspomnienie: Ofiarowanie NMP
 6. we wtorek św. Cecylii – patronki muzyki kościelnej i muzyków
 7. w czwartek Śśw. Męczenników Andrzeja Dung-Lac
 8. W piątek o godz. 17.30 wystawienie Najśw. Sakramentu i Koronka do Miłosierdzia Bożego.
 9. W sobotę o godz. 17.50 czytać będziemy nową listę z nazwiskami zmarłych polecanych w wypominkach rocznych, a następnie odprawimy Mszę św. w ich intencji.
 10. Przypominamy, że od przyszłej niedzieli nie będziemy odprawiać w Katedrze Mszy św. o godz. 7.30; Zatem od 27 listopada pierwszą Mszą św. w niedziele i dni świąteczne będzie Eucharystia o godz. 9.00. W przyszłą niedzielę Msza Święta o godz. 12:30 zostanie odprawiona w języku łacińskim.
 11. W tym tygodniu zapraszamy do Piwnicy pod śś. Janami na następujące spotkania:
  1. we wtorek i czwartek po wieczornej Mszy św. próba chóru parafialnego ScholaCathedralisThoruniensis,
  1. w czwartek o godz. 14.30 Klub Seniora,
  1. w sobotę po Mszy św. porannej wspólnotę Żywego Różańca. O godz. 9:00 próba scholii
 12. Rodziców dzieci przygotowujących się do I komunii zapraszamy na spotkanie we wtorek na Msze Świętą o godz. 18:00; później spotkanie w Centrum Dialogu
  na ul. Łaziennej
 13. Do naszej parafii przeniosła się wspólnota Słowo-Życia. Jej opiekunem duchowym został ks. Mateusz. Wspólnota ta obchodzi 15-lecie swojego istnienia. Jej członkowie serdecznie zapraszają do wspólnego świętowania. Odbędzie się ono w sobotę
  26 listopada. O godz. 10:30 Msza Święta w Katedrze. Po Mszy spotkanie przy stole w Piwnicy oraz świadectwa małżeństwa oraz siostry zakonnej,
  w życiu których wspólnota odegrała ważną rolę. Następnie udamy się do kaplicy Centrum Dialogu na czuwanie modlitewne w duchu Taize. Wszyscy są mile widziani! To będzie piękny dzień!
 14. W ramach duchowego przygotowania do Bożego Narodzenia mamy dla Was dwie propozycje. Ksiądz proboszcz zaprasza na „Adwentowe włóczykije” od poniedziałku do piątku o godz. 19:00; po spacerze herbata i duchowa strawa w Piwnicy.
  Ksiądz Mateusz zaprasza do wsłuchiwania się w Słowo Boże, które chce rozświetlać drogę naszego życia. Skrutacja Słowa Bożego w każdy poniedziałek (a więc już jutro!) o godz. 18:45; Tekstem wyjściowym będą zawsze Ewangelie z kolejnej niedzieli Adwentu. Spotkań będzie tylko 5. Chętnych prosimy o zabranie notesu lub kartki oraz długopisu.
 15. Zachęcamy do spojrzenia w gablotę ogłoszeń. Znajdziecie tam informacje
  o następujących spotkaniach; dla małżeństw, które mają problem z poczęciem
  i posiadaniem dziecka. Zaproszenie na Adwentowy Dzień Skupienia dla Mężczyzn oraz informacja dla dorosłych, którzy chcieliby przyjąć sakrament chrztu, bierzmowania lub I komunii.
 16. Tygodnik „Niedziela” można nabyć przed kościołem i w zakrystii. Zachęcamy
  do lektury!
 17. Przekazujemy obchodzącym imieniny, urodziny i jubileusze najserdeczniejsze życzenia, a wszystkim życzymy pięknego świętowania i błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże!