Ogłoszenia duszpasterskie 20. 06. 2021 r.

Posted by: KsSzymon
 1. Dziś XII Niedziela Zwykła. Witamy w toruńskiej Katedrze naszych Gości, Przyjaciół i Parafian.
 2. Informujemy, że z dniem dzisiejszym Biskup Toruński Wiesław Śmigiel odwołuje dyspensę od uczestnictwa we Mszy świętej niedzielnej oraz w święta nakazane.
 3. Codziennie na godz. 17.30 zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe.
 4. W kalendarzu liturgicznym obchodzić będziemy:
  • w poniedziałek wspomnienie św. Alojzego Gonzagi
  • w czwartek uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela,
  • w niedzielę uroczystość NMP Nieustającej Pomocy, głównej patronki naszej diecezji. Zachęcamy do udziału w uroczystościach, które rozpoczną się o godz. 17.00 nowenną do M. B. Nieustającej Pomocy na dziedzińcu WSD w Toruniu, następnie procesja godz. 17.30 do Sanktuarium i Msza św. o godz. 18.00 pod przewodnictwem ks. Biskupa Wiesława Śmigla.   
 5. Czwartkowa uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela to święto patronalne naszej parafii, kościoła katedralnego, kapituły i miasta. O godz. 17.15 nabożeństwo czerwcowe. Po nim instalacja nowego kanonika Kapituły Katedralnej. O godz. 18.00 suma odpustowa, której przewodniczył będzie Ksiądz Biskup Wiesław Śmigiel.
 6. W sobotę po Mszy św. porannej comiesięczna wymiana tajemnic członków wspólnoty Żywego Różańca oraz spotkanie kończące rok formacyjny w piwnicy pod śś. Janami.   
 7. W sobotę  o godz. 17.45 modlić się będziemy w intencji zmarłych polecanych w wypominkach rocznych, których polecać będziemy także w Mszy św. wieczornej.
 8. W przyszłą, ostatnią niedzielę miesiąca Msza św. o godz. 12.30 zostanie odprawiona w języku łacińskim.
 9. W gablocie zostały umieszczone informacje dotyczące pieszych pielgrzymek z Torunia do Włocławka oraz na Jasną Górę. Zachęcamy do udziału w rekolekcjach w drodze.
 10. Tygodnik „Niedziela” nabyć można przed kościołem i w zakrystii.
 11. Obchodzącym urodziny, imieniny i inne rocznice składamy serdeczne życzenia,
  a wszystkim życzymy dobrego tygodnia. Szczęść Boże!