Ogłoszenia duszpasterskie – 18.10. 2020.

Posted by: KsSzymon

 

 1. W XXIX Niedzielę Zwykłą przeżywamy Niedzielę Misyjną. Witamy i serdecznie pozdrawiamy Gości, Przyjaciół i Parafian dziękując za przeżycie niedzielnej Eucharystii oraz za ofiary składane na kolektę. Są one przeznaczone na dzieła misyjne. Dzisiaj w kalendarzu przypada św. Łukasza, patrona służby zdrowia. Pamiętajmy w modlitwie  o jej pracownikach zwłaszcza w tym trudnym dla nich czasie pandemii.
 2.  Zarządzenie Ks. Biskupa Wiesława. Doświadczenie trwającej epidemii jest dla nas wszystkich niełatwe. Chcemy przeżywać je w duchu wiary, zaufania Bogu, solidarności
  i braterstwa, na miarę możliwości wspierając tych, którym jest teraz szczególnie trudno. Wyrazem naszej miłości i wzajemnej odpowiedzialności są także przyjęte w Diecezji Toruńskiej reguły bezpieczeństwa i higieny. Dlatego odpowiadając na zachętę Przewodniczącego KEP, w związku z ograniczeniami dotyczącymi liczby uczestników zgromadzeń religijnych w tzw. strefie czerwonej i żółtej udzielam ogólnej dyspensy od obowiązku niedzielnego i świątecznego uczestnictwa we Mszy św. osobom przebywającym na terenie Diecezji Toruńskiej. W związku z Uroczystością Wszystkich Świętych i Dniem Zadusznym ks. Biskup zachęca wiernych do indywidualnego nawiedzania cmentarzy, rozkładając odwiedziny grobów swoich bliskich oraz modlitwę za zamarłych na całą „oktawę” Uroczystości. W dniu 1 listopada należy uwzględnić państwowe zasady bezpieczeństwa i skupić się na modlitwie za zmarłych w świątyniach. W związku z powyższym nie będzie w tym roku Procesji i Mszy św. na cmentarzu św. Jerzego o godz. 14:00. Zapraszamy do katedry na msze św. które będziemy odprawiać w porządku niedzielnym 7:30; 9:00; 11:00; 12:30  i 18:00.
 3. Informujemy, że zgodnie z nowym rozporządzeniem Rady Ministrów
  w uroczystościach religijnych może uczestniczyć 1 osoba na 7 m2W naszym Kościele podczas Mszy świętych i nabożeństw może przebywać jednocześnie 185 osób. Prosimy o dezynfekcje dłoni, zachowanie należytego odstępu i zakrywanie ust i nosa.
 4. Zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej. Nabożeństwa dla dzieci odprawiamy od poniedziałku do piątku na godz. 17.00, dla dorosłych i młodzieży codziennie o godz. 17.30
 5. Dziś po Mszy świętej o godz. 18.00 spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania w piwnicy pod św. Janami.
 1. W kalendarzu liturgicznym obchodzić będziemy:

> We wtorek wspomnienie św. Jana Kantego.

> w czwartek uroczystość św. Jana Pawła II, patrona województwa kujawsko- pomorskiego. Zapraszamy do katedry na msze św. o godz,8:00 i 18:00.

 1. W związku ze zbliżającą się uroczystością Wszystkich Świętych i miesiącem pamięci
  o tych, którzy poprzedzili nas w drodze do Domu Ojca, w zakrystii i Biurze Parafialnym można składać wypominki roczne i jednorazowe za zmarłych. Formularze wyłożone są na stoliku przy wyjściu z Katedry.
 2. Tygodnik „Niedziela” można nabyć przed kościołem i w zakrystii. Zachęcamy
  do lektury!

9. Pożegnaliśmy w tym tygodniu w naszej wspólnocie parafialnej śp. Barbarę Smolińską l.57. Polecajmy Ją Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…