Ogłoszenia duszpasterskie 17 maja 2020

Posted by: KsSzymon
 1. Witamy w toruńskiej Bazylice Katedralnej naszych Gości, Przyjaciół i Parafian dziękując za wspólne przeżycie liturgii VI Niedzieli Wielkanocnej.
 2. Od dzisiaj w naszym kościele może przebywać 136 osób. Nadal obowiązuje zasada zachowania odpowiedniej odległości oraz zakrywania nosa i ust w czasie całej liturgii, poza momentem przyjęcia Komunii św. Dla pozostających w domach przypominamy o dyspensie Księdza Biskupa od udziału w niedzielnej Eucharystii i transmisji coniedzielnej Mszy o godz. 11.00 na parafialnym profilu facebookowym.
  Dziękujemy za ofiary składane na dzieła katedralne i parafialne przesyłane także na konto parafialne.
  Biuro Parafialne pozostaje nieczynne do odwołania, a we wszystkich ważnych sprawach prosimy o kontakt telefoniczny (603-130-626 i 736-671-098).
 1. Zapraszamy na nabożeństwa majowe, które odprawiamy codziennie o godz. 17.30.
 2. Jutro przypada 100. rocznica urodzin św. Jana Pawła II, patrona województwa kujawsko-pomorskiego. Z tej okazji w naszej Katedrze sprawowana będzie uroczysta Msza św. o godz. 12.00 pod przewodnictwem Księdza Biskupa Wiesława Śmigla.
  Na jej rozpoczęcie zabrzmi dzwon „Tuba Dei”.
 3. Tygodnik „Niedziela” nabyć można (przed kościołem i) w zakrystii.
 4. Pożegnaliśmy w tym tygodniu w naszej świątyni śp. Krzysztofa Świetlikowskiego, l. 66. Prośmy dla niego o łaskę nieba. Dobry Jezu, a nasz Panie…
 5. Wszystkim naszym drogim Parafianom i miłym Gościom życzymy radosnego przeżywania Dnia Pańskiego oraz obfitości łask w nowo rozpoczętym tygodniu. Szczęść Boże!