Ogłoszenia duszpasterskie 15.10.2023

Posted by: KsSzymon
 1. W XXVIII niedzielę zwykłą serdecznie witamy i pozdrawiamy w toruńskiej Katedrze przybyłych Gości, Przyjaciół i naszych Parafian. Pod hasłem „Św. Jan Paweł II. Cywilizacja życia” przeżywamy dziś XXIII Dzień Papieski. Przy wyjściu z kościoła przez cały dzień zbierane są ofiary na papieski fundusz Dzieło Nowego Tysiąclecia.
  W imieniu młodzieży z niezamożnych rodzin i małych miejscowości bardzo serdecznie dziękujemy.
 2. Dziś spotkanie dla kandydatów do bierzmowania po Mszy św. o godz. 18.00 w Piwnicy pod Świętymi Janami.
 3. Zapraszamy serdecznie na nabożeństwa różańcowe, które  odprawiamy z dorosłymi
  i młodzieżą codziennie przed wieczorną Mszą świętą o godz. 17:30. Dzieci  zapraszamy na różaniec od poniedziałku do piątku na godz. 17:00.
 4. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu:
 5. w poniedziałek wspomnienie Św. Jadwigi Śląskiej, zak.;
 6. we wtorek wspomnienie Św. Ignacego Antiocheńskiego, bpa i męcz.;
 7. w środę święto Św. Łukasza, Ewangelisty (to dzień modlitw w intencji pracowników Służby Zdrowia);
 8. w piątek wspomnienie Św. Jana Kantego, prb.
 9. W tym tygodniu w Piwnicy pod Świętymi Janami odbędą się następujące spotkania:
 10. spotkanie Wspólnoty Krwi Chrystusa w poniedziałek o godz. 17:00;
 11. próba chóru we wtorek i czwartek o godz. 19:00;
 12. próba scholi parafialnej w sobotę o godz. 9:00, serdecznie zapraszamy nowych członków: dzieci, młodzież i dorosłych;
 13. zbiórka dla ministrantów i lektorów w sobotę o godz. 11:00, serdecznie zapraszamy chętnych do służenia przy ołtarzu;
 14. W przyszłą niedzielę przeżywamy uroczystość Św. Jana Pawła II, papieża, głównego Patrona województwa kujawsko-pomorskiego oraz rozpoczniemy przeżywanie Światowego Tygodnia Misyjnego. Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby Misji.
 15. Zachęcamy do zamawiania intencji Mszy świętych, można je składać w niedzielę po Mszy świętej w zakrystii a w tygodniu w godzinach urzędowania biura parafialnego.
 16. W związku ze zbliżającą się uroczystością Wszystkich Świętych oraz wspomnienia Wszystkich Wiernych Zmarłych, zachęcamy do modlitwy za zmarłych w postaci wypominek jednorazowych lub rocznych. Wypominki można składać w zakrystii
  i biurze parafialnym. Formularze wyłożone są przy wyjściu z Katedry.
 17. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Tygodnik „Niedziela” można nabyć przed kościołem i w zakrystii.
 18. W tygodniu pożegnaliśmy śp. Zofię Bednarek, l. 100. Polecajmy zmarłą miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu a nasz Panie…
 19. Wszystkim naszym Parafianom oraz Gościom życzymy dobrej niedzieli oraz obfitości łask w rozpoczynającym się tygodniu. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia. Szczęść Boże!