OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 14 LISTOPADA

Posted by: KsSzymon
 1. Dziś już przedostatnia, XXXIII Niedziela Zwykła. Witamy w naszej Katedrze Gości, Przyjaciół i Parafian.
 2. W imieniu moderatorów i kleryków naszego seminarium serdeczne Bóg zapłać
  za ofiary składane dziś na kolektę.
 3. W kalendarzu liturgicznym obchodzić będziemy:
  1. w środę wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej
  1. w czwartek wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny
  1. w sobotę św. Rafała Kalinowskiego
  1. w przyszłą niedzielę uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata.
 4. Dziś o godzinie 15:00 w naszym kościele zapowiadane tydzień temu spotkanie w ramach trwającego w całym kościele synodu. Jak zachęca nas papież Franciszek: „Nie bójcie się dialogu i pozwólcie, by ten dialog was poruszył – to dialog zbawienny”. Zapraszamy serdecznie Was wszystkich!
 5. W piątek o godz. 17.30 wystawienie Najśw. Sakramentu i Koronka do Miłosierdzia Bożego.
 6. W przyszłą sobotę Mszy św. z okazji Patronalnego święta Akcji Katolickiej
  o godz. 11:00 będzie przewodniczył Ksiądz Biskup Wiesław Śmigiel. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 7. W przyszłą niedzielę, z okazji Uroczystości Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata po każdej Mszy św. odmówimy przed Najśw. Sakramentem litanię do Serca Jezusowego i akt poświęcenia ludzkości Chrystusowi; za spełnienie tej praktyki można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami (wykluczenie przywiązania do grzechu, stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii św. oraz odmówienie modlitwy w intencji Ojca Św.).
 8. Za dwa tygodnie tj. 28 listopada, jak zawsze w okresie zimowym, nie będzie Mszy Świętych niedzielnych o godz. 7:30
 • W tym tygodniu zapraszamy na następujące spotkania:
  • W poniedziałek o godz. 18:00 Mszą Świętą rozpoczniemy spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do przyjęcia I komunii świętej
  • we wtorek i czwartek po wieczornej Mszy św. próba chóru parafialnego ScholaCathedralisThoruniensis,
  • w piątek o godz. 19:00 w kościele spotkanie dla przygotowujących się do bierzmowania
  • w sobotę o godz. 9.00 próba scholi,
 • Tygodnik „Niedziela” można nabyć przed kościołem i w zakrystii. Zachęcamy
  do lektury!
 • Przy wyjściu z kościoła Wioletta, która dzisiaj mówiła świadectwo, będzie zbierać ofiary na wsparcie kościoła podziemnego i prześladowanego w Chinach. Wioletta chętnie odpowie także na Wasze pytania.
 • Od kilku tygodni jesteśmy świadkami wyjątkowo trudnej sytuacji na granicy polsko-białoruskiej. Bez względu na okoliczności przybycia migrantów, na pewno potrzebują oni naszego wsparcia duchowego i materialnego. Za tydzień będzie okazja do złożenia ofiary na ten cel, by zapewnić realną pomoc potrzebującym. Więcej informacji na ten temat w gablocie ogłoszeń.
 • Z racji znacznego wzrostu liczby zachorowań koronawirusem prosimy o zakładanie maseczek i dezynfekcję rąk. Przypominamy o tym, że komunia święta na rękę – praktykowana od początku istnienia kościoła – jest udzielana zawsze w nawie północnej, przy kaplicy Najświętszego Sakramentu. By ją przyjąć należy z obu dłoni zrobić tzw. „tron” podkładając jedną dłoń pod drugą i spożyć Ciało Chrystusa przy udzielającym komunii.
 • Obchodzącym w tym tygodniu imieniny, urodziny i jubileusze składamy najserdeczniejsze życzenia, a wszystkim życzymy pięknego świętowania niedzieli i błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże!
 • W tym tygodniu w naszej wspólnocie parafialnej pożegnaliśmy śp. Marię Angowską oraz Genowefę Czaplińską. Pomódlmy się o dar nieba dla ich dusz. Dobry Jezu…