Ogłoszenia duszpasterskie 13.09.2020

Posted by: KsSzymon
 1. Dziś XXIV Niedziela Zwykła. Witamy Gości, Przyjaciół i Parafian w toruńskiej Bazylice Katedralnej.
 2. W środę 16 września Mszą św. o godz. 18.00 rozpoczniemy w naszej parafii tzw. „Wieczystą Adorację”. Zapraszamy do adoracji Najśw. Sakramentu po wieczornej Mszy św. do godz. 21.00. Adorację zakończymy Apelem Jasnogórskim. W czwartek natomiast adoracja po zakończeniu Mszy św. o godz. 8.00 do Mszy św. wieczornej.
 3. Dziś w zakrystii a w tygodniu w Biurze Parafialnym można zapisywać dzieci klas trzecich szkół podstawowych na przygotowania do I Komunii św. i młodzież klas pierwszych szkół średnich i zawodowych na przygotowania do Bierzmowania. Przypominamy, że zgodnie z instrukcją Księdza Biskupa przygotowanie do tych sakramentów powinno odbywać się w parafii zamieszkania, a nie w parafii, gdzie położona jest szkoła, do której uczęszcza dziecko.
 4. We wtorek, 15 września po Mszy św. wieczornej w plebanii spotkanie Członków Rady Parafialnej.
 5. Po wakacjach wracamy do regularnych spotkań dla scholii parafialnej (w sobotę o godz. 9.00 w Piwnicy pod śś. Janami). Zbiórka dla Liturgicznej Służby Ołtarza w sobotę o godz. 10.00. Dzieci i młodzież zachęcamy do wstępowania w szeregi tych grup.
 6. Informujemy, że jest dużo wolnych intencji na miesiąc wrzesień i październik. Pamiętajmy, że można zamawiać Msze św. nie tylko za zmarłych ale także dziękczynno-błagalne dla rodzin z okazji urodzin, imienin czy rocznic zawarcia małżeństwa.
 7. W kalendarzu liturgicznym obchodzić będziemy:
  • W poniedziałek święto Podwyższenia Krzyża.
  • W piątek św. Stanisława Kostki, patrona Polski.
 8. Tygodnik „Niedziela” nabyć można przed kościołem i w zakrystii.
 9. Kolekta przyszłej niedzieli 20 września przeznaczona będzie na cele WSD w Toruniu. Już dzisiaj za złożone ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”
 10. W tym tygodniu w naszej świątyni pożegnaliśmy śp. Lecha Pawłowskiego, l. 69. Prośmy dla niego o łaskę nieba. Dobry Jezu, a nasz Panie…
 11. Obchodzącym w tym tygodniu urodziny i imieniny przekazujemy zapewnienie o naszej życzliwości i modlitwie. Wszystkim życzymy błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże!