OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 12 LUTEGO 2023

Posted by: KsSzymon
 1. W VI Niedzielę Zwykłą witamy w Katedrze Parafian, Gości i Przyjaciół dziękując za wspólne przeżycie niedzielnej Eucharystii.
 2. Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na kolektę. Przeznaczamy je na cele gospodarcze.
 3. W kalendarzu liturgicznym obchodzić będziemy:
  1. We wtorek święto śś. Cyryla i Metodego, Patronów Europy.
 4. W czwartek o godz. 16.00 odbędzie się w naszej Katedrze Msza Święta dziękczynna za posługę biskupa nominata Sławomira Odera, którego papież Franciszek mianował biskupem gliwickim. Zapraszamy do wspólnego dziękczynienia i modlitwy.
 5. W przyszłą niedzielę o godz. 8.30, z okazji przeżywania w naszym mieście Roku Kopernikańskiego, odbędzie się Msza Świętą pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Wojciecha Polaka, Metropolity Gnieźnieńskiego, Prymasa Polski. Tego dnia nie będzie więc Mszy Świętej o godz. 9:00
 6. Ksiądz Bp Wiesław Śmigiel w nawiązaniu do Apelu Przewodniczącego KEP prosi o modlitwę i wsparcie finansowe dla ofiar trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii. Dzisiaj po każdej Mszy Świętej zbiórka do puszek przeznaczona na ten cel.
 7. W przyszłą niedzielę w ramach przygotowania do Wielkiego Postu zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu. Adorację rozpoczniemy po Mszy św. o 12.30, a zakończymy o godzinie 18.00.
 8. Tygodnik „Niedziela” nabyć można przed kościołem i w zakrystii.
 9. Wszystkim życzymy dobrej niedzieli oraz obfitości łask w rozpoczynającym się tygodniu. Szczęść Boże!