OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 12 czerwca 2022

Posted by: KsSzymon
 1. Witamy w toruńskiej Bazylice Katedralnej naszych Gości, Przyjaciół i Parafian dziękując za wspólne przeżycie liturgii uroczystości Trójcy Świętej.
 2. Bóg zapłać za ofiary jakie złożyliście dziś na kolektę gospodarczą naszej parafii.
 3. Codziennie o godz. 17.30 odprawiamy nabożeństwa czerwcowe.
 4. W kalendarzu liturgicznym obchodzić będziemy:
  1. w poniedziałek wspomnienie św. Antoniego z Padwy,
  1. we wtorek bł. Michała Kozala
  1. w czwartek uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa,
  1. w piątek św. Alberta Chmielowskiego
  1. w przyszłą niedzielę uroczystość Trójcy Świętej.
 5. Jutro przypada 57. Rocznica święceń kapłańskich Biskupa Seniora Andrzeja Suskiego. Naszego emerytowanego biskupa polecamy Waszej modlitwie
 6. Wczoraj w naszej katedrze Ksiądz Biskup Józef Szamocki udzielił święceń diakonatu sześciu klerykom toruńskiego seminarium. Jeden z nich, diakon Wojciech Fałkowski otrzymał dekret kierujący go do posługi w naszej parafii. Rozpocznie ją 1 września. W niektóre niedziele wakacji diakoni Ci będą u nas głosić homilie. Polecamy ich Waszej modlitwie.
 7. W środę po Mszy św. wieczornej w plebanii zbiórka Liturgicznej Służby Ołtarza podsumowująca kończący się rok formacyjny.

8.           W czwartek przeżywać będziemy uroczystość Bożego Ciała. Msze św. w tym dniu o godz. 7.30, 9.00, 12.30 i 18.00.

Mszy Świętej o godz. 9.00 przewodniczyć będzie Ksiądz Biskup Wiesław Śmigiel. Po niej wyruszy procesja, która przejdzie ulicami Kopernika i Piekary do kościoła Maryi Panny,
w którym będzie I-wsza stacja, później Rynkiem Staromiejskim, Szeroką i Królowej Jadwigi udamy się do kościoła św. Jakuba. Zakończenie procesji w Kościele Garnizonowym. W Mszy św. o godz. 9.00 i procesji dzieci pierwszokomunijne uczestniczą w szatkach. Zachęcamy i prosimy do przynoszenia do zakrystii płatków kwiatów, które będą sypane przed Najświętszym Sakramentem. Dziewczynki chętne do sypania kwiatków zapraszamy na spotkanie jutro po Mszy św. wieczornej. Mieszkańców ulic przy których szła będzie procesja z Najświętszym Sakramentem prosimy o udekorowanie domów lub okien.

 • W sobotę o godz. 9.00 w Piwnicy pod śś. Janami próba scholki.
 • W sobotę o godz. 19.00 zapraszamy na kolejny koncert organowy w ramach Świętojańskich Koncertów Organowych im. Mariana Dorawy organizowanego przez naszą parafię. Wykonawcą będzie p. Andrzej Szadejko, profesor Akademii Muzycznej w Gdańsku. Absolwent Studiów Muzyki dawnej w Bazylei.
 • Z tyłu naszego kościoła wystawa prac młodzieńca Janka, który pomimo zmagań ze spektrum autyzmu przejawiającym się w trudności przebywania pośród ludzi,
  ma nam wiele do powiedzenia – przez swoje prace.   
 • Tygodnik „Niedziela” do nabycia przed kościołem i w zakrystii.
 • Mamy sporo wolnych intencji Mszy Świętych w miesiącu czerwcu i lipcu. Zachęcamy do rezerwowania po Mszy w zakrystii, telefonicznie lub w biurze parafialnym. Msza Święta to szczyt naszej modlitwy, którą możemy zanosić do Boga tak za bliskich nam zmarłych jak i żyjących oraz we wszelkich okolicznościach życia.
 • Zmarł Marian Witkowski (l.75) zamieszkały na ul. Szerokiej.
  Pogrzeb w sobotę o godz. 9:30. Jego ciało spocznie na cmentarzu komunalnym.
 • Obchodzącym urodziny, imieniny i inne rocznice składamy serdeczne życzenia,
  a wszystkim życzymy dobrego tygodnia. Szczęść Boże!