OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 11 czerwca 2023

Posted by: KsSzymon
 1. Witamy w toruńskiej Bazylice Katedralnej naszych Gości, Przyjaciół i Parafian dziękując za wspólne przeżycie liturgii X- tej niedzieli zwykłej.
 2. Codziennie o godz. 17.30 odprawiamy nabożeństwa czerwcowe ku czci Serca Jezusowego. Nabożeństwo do czwartku rozpoczyna się procesją eucharystyczną wokół kościoła.
 3. W kalendarzu liturgicznym obchodzić będziemy:
  1. W poniedziałek wspomnienie bł. Męczenników Antoniego Juliana Nowowiejskiego, bpa i Towarzyszy,
  1. We wtorek św. Antoniego
  1. W środę bł. Michała Kozala
  1. W piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa
  1. W sobotę Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny
 4. We wtorek biskup senior Andrzej Suski obchodzić będzie swoją 58. Rocznicę święceń kapłańskich. Prosimy o modlitwę za ks. biskupa.
 5. Bóg zapłać za dzisiejszą ofiarę na kolektę, która przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii.
 6. Od czwartku do soboty w Toruniu gościć będzie kilkuset członkowie Zakonu Bożego Grobu w Jerozolimie. W czwartek o godz. 16:30 Mszę Świętą z ich udziałem odprawi ks. prałat Marek Rumiński. W sobotę o godz. 10:30 Mszy Świętej przewodniczyć będzie ks. kardynał Kazimierz Nycz.
 7. Trwają „Świętojańskie Koncerty Organowe”. Zapraszamy na dwa kolejne koncert, który odbędą się w piątek i w sobotę. W piątek o godz. 20:00 koncert wykona Pan Stanisław Maryjewski – organista Archikatedry Śśw. Janów w Lublinie, w sobotę o godz. 19:00 zagra dla nas Pan Marcin Łęcki – organista z pobliskiego kościoła jezuitów.
 8. Tygodnik „Niedziela” do nabycia przed kościołem i w zakrystii.
 9. Wszystkim naszym drogim Parafianom i miłym Gościom życzymy radosnego przeżywania Dnia Pańskiego oraz obfitości łask w nowo rozpoczętym tygodniu.