Ogłoszenia duszpasterskie 10.12.2023

Posted by: KsSzymon
 1. W drugą niedzielę Adwentu witamy i pozdrawiamy Parafian, Przyjaciół i Gości
  w Bazylice Katedralnej. Bóg zapłać za dar wspólnej modlitwy. Dziś przeżywamy Dzień modlitwy i pomocy materialnej dla Kościoła na Wschodzie.
 2. Msze święte roratnie odprawiamy w dni powszednie o godz. 6.45, dla dzieci
   w poniedziałki, środy i piątki o godz. 18.00. Na Roraty przychodzimy z lampionami. Są jeszcze wolne intencje na Mszach św. roratnich o godz. 6.45, zachęcamy do zamawiania intencji.
 3. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu:
 4. w środę wspomnienie Św. Łucji, dziewicy męczennicy,
 5. w czwartek wspomnienie Św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła.
 6. W tym tygodniu w Piwnicy pod Świętymi Janami odbędą się następujące spotkania:
 7. grupy i wspólnoty według ustalonego porządku;
 8. w piątek o godz. 19.00 spotkanie opłatkowe dla pracowników parafii.
 9. W zakrystii i w biurze parafialnym można zgłaszać chorych i starszych parafian do przedświątecznej spowiedzi i Komunii św. Odwiedzimy ich w domach w sobotę 23 grudnia w godzinach przedpołudniowych.
 10. Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na cele gospodarcze parafii, a przy wyjściu z kościoła będzie można złożyć ofiary do puszek, zbiórka ta związana jest z Dniem modlitwy i pomocy materialnej dla Kościoła na Wschodzie. Składamy serdeczne Bóg zapłać za wszelkie ofiary.
 11. W przyszłą niedzielę na Mszy świętej o godz. 12.30 Ksiądz Proboszcz odprawi Mszę świętą dziękczynną za 23 lata posługi proboszczowskiej w parafii, w intencji parafian żywych i zmarłych.
 12. Do 20 grudnia pod numerem telefonu zamieszczonym na plakacie w gablocie ogłoszeń (tel. 661 520 766) można zapisywać się na tzw. Wigilię dla samotnych. Odbędzie się ona 24 grudnia. Zapisy od poniedziałku do piątku w godz. 16.30 – 18.30.
 13. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Tygodnik „Niedziela” można nabyć przed kościołem i w zakrystii. A w kiosku kościoła można nabyć świece wigilijne Caritas na świąteczny stół. Cena świec: duża – 20 zł, mała – 10 zł. Można też nabyć poświęcone opłatki.
 14. W tym tygodniu, w środę przypada rocznica święceń kapłańskich papieża Franciszka. Pamiętajmy o nim w modlitwie.
 15. Wszystkim naszym Parafianom oraz Gościom życzymy głęboko duchowego przeżycia Adwentu, dobrej niedzieli oraz obfitości łask w rozpoczynającym się tygodniu. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia. Szczęść Boże!