Ogłoszenia duszpasterski – 31. 01. 2021 r.

Posted by: KsSzymon
 1. W IV niedzielę zwykłą witamy w Bazylice Katedralnej Parafian, Gości i Przyjaciół, dziękując za wspólne przeżycie Eucharystii. 
 2. W kalendarzu liturgicznym obchodzić będziemy:
  • We wtorek święto Ofiarowania Pańskiego i Dzień Życia Konsekrowanego. Tego dnia będzie kolekta przeznaczona na klasztor Sióstr Karmelitanek w Łasinie.
  • w sobotę wspomnienie śś. Męczenników Pawła Miki i Towarzyszy. 
 3. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne lutego:
  • w pierwszy czwartek adoracja z modlitwą o powołania do służby Bożej prowadzona przez kleryków naszego seminarium o godz. 17.00,  
  • w pierwszy piątek: adoracja o godz. 17.00; Koronka o godz. 17.30,
  • okazja do spowiedzi św. w czwartek i piątek od godz. 17.30.
 4.  W  pierwszą sobotę lutego o godz. 8.00 odprawimy Mszę św. w intencji naszych ofiarodawców i ich rodzin. Natomiast  o godz. 17.00 odprawimy nabożeństwo ku czci Matki Bożej z Lourdes. Podziękowania i prośby do Matki Bożej składać można do stągwi stojącej przed figurą. Zostaną one odczytane podczas nabożeństwa.
 5. W tym tygodniu są wolne intencje na Msze święte. Można je składać dziś w zakrystii, a w tygodniu w biurze parafialnym.
 6. Tygodnik „Niedziela” nabyć można przed kościołem i w zakrystii.
 7. Wszystkim naszym Parafianom i Gościom życzymy dobrej niedzieli oraz obfitości łask w rozpoczynającym się tygodniu. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia i dar modlitwy. Szczęść Boże!